Доступність посилання

ТОП новини
23 Лютий 2019, Київ 06:22

У Кам’янському депутати поштовхалися через червоно-чорний прапор


У міській раді Кам’янського на Дніпропетровщині 23 лютого під час розгляду питання про червоно-чорний прапор сталася сутичка між депутатами, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

За інформацією міської ради Кам’янського, на сесії фракція ВО «Свобода» виступила з ініціативою щодо підняття про підняття над міськрадою поряд з державним прапором України червоно-чорного прапора.

Як зазначив у коментарі Радіо Свобода секретар міськради Олександр Залевський, який озвучив ініціативу, «свободівці» запропонували піднімати червоно-чорний прапор на свята, пов’язані з національно-визвольною боротьбою.

«Ідея була така: червоно-чорний прапор – це прапор боротьби, прапор країни, що виборює свою незалежність. Такий прапор був на революції в Мексиці наприкінці ХІХ століття, на революції 1936 року в Іспанії. Потім цей прапор використовувався воякам УПА, він був прапором Майдану. Зараз майже на кожному бліндажі наших військових цей прапор. Ми пропонували піднімати його на свята, які пов’язані з національно-визвольною боротьбою: 1 січня (день народження Бандери), День Героїв у травні, день народження Шухевича, 14 жовтня (Покрова, День УПА та День українського козацтва)», – розповів Олександр Залевський.

Під час обговорення цієї ініціативи стався інцидент між депутатами фракцій «Опозиційний блок» Валентиною Капінус і ВО «Свобода» Ігорем Максимовичем. Штовханина сталась, коли депутат спробував привернути увагу присутніх до того, що його колега з «Опозиційного блоку», яка виступає категорично проти ініціативи, сама надає перевагу чорно-червоним кольорам в одязі.

«Він мене схопив за руку, почав тягнути, я встала і врізала йому. В поліцію не звертались. Все нормально, рішення не пройшло. Я вважаю, що така ініціатива розколює суспільство, вона неправильна і некоректна. У нас сотні партій, так що – прапор кожної вивішувати? Над міською радою має бути тільки державний прапор і прапор міста», – сказала Радіо Свобода Валентина Капінус.

Для ухвалення рішення забракло голосів: за проголосувало 12 депутатів. У міській раді Кам’янського загалом 42 депутати.

30 січня Львівська облрада затвердила перелік днів, в які на будівлях обласної адміністрації та ради, а також органів місцевого самоврядування на Львівщині вивішуватимуть червоно-чорний прапор.

16 лютого постійна комісія Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних і міжнародних зв’язків погодила проект рішення «Про використання революційного прапора ОУН на будівлях Київради та районних держадміністрацій», документ ще мають розглянути на пленарному засіданні Київради.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG