Доступність посилання

ТОП новини

«Нафтогаз» отримав від «Газпрому» повідомлення про намір розірвати газові контракти – Вітренко


«Нафтогаз України» отримав від російського «Газпрому» повідомлення про намір розірвати газові контракти, заявив комерційний директор української компанії Юрій Вітренко.

«Ми отримали інформацію від «Газпрому» з приводу їхнього наміру звернутися в арбітраж для внесення змін або розрив контракту на купівлю й транзит газу. Ми ретельно вивчаємо цю інформацію», – сказав Вітренко.

Він заявив, що «Нафтогаз» не бачить підстав для розірвання контракту на транзит, оскільки пояснення з боку «Газпрому» видаються неприйнятними.

5 березня голова «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що російська компанія направила «Нафтогазу» про початок процедури розторгнення контрактів на постачання й транзит газу.

28 лютого компанія НАК «Нафтогаз України» повідомила про перемогу в Стокгольмському арбітражі над російським газовим монополістом, компанією «Газпромом» у суперечці щодо компенсації на суму 4,63 мільярда доларів за недопоставлені «Газпромом» обсяги газу для транзиту. «Газпром» заявив про незгоду з рішенням Стокгольмського арбітражу, у компанії оголосили про початок процедури розірвання контрактів з НАК «Нафтогаз України» на поставку й транзит газу.

1 березня у компанії «Укртрансгаз» заявили про низький тиск у магістральних газопроводах на вході в українську ГТС і додали, що падіння тиску на вході системи ускладнює його транзит і споживання. Уряд запровадив національний план дій в енергетиці щодо обмеження споживання природного газу.

3 березня в компанії «Укренерго» заявили, що зниження тиску газу в ГТС на 20% не вплинуло на стабільність енергосистеми. Президент Петро Порошенко, зі свого боку, повідомив, що ситуація з газопостачанням в Україні стабілізувалася.

XS
SM
MD
LG