Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 18:55

СБУ: заблокували спроби популяризувати так звану «Житомирську народну республіку»


Служба безпеки України заявляє, що співробітники спецслужби заблокували спроби популяризувати в інтернеті так звану «Житомирську народну республіку».

Як повідомляє прес-служба СБУ, для створення необхідної «картинки зловмисники використали реальні персональні дані жителів Житомирщини, від імені яких зареєстрували фейкові акаунти».

«Російські пропагандисти використали особисту інформацію та світлини жительки одного з райцентрів області для створення спільноти так званої «Житомирської народної республіки». Цей ресурс також використовувався для поширення проросійської пропаганди, підтримки та популяризації терористичних організацій «Д/ЛНР». Жінка навіть не підозрювала про свою «причетність» до створення антиукраїнської сторінки», – йдеться у повідомленні.

У СБУ стверджують, що більшість облікових записів, з яких підтримували «лайками» антиукраїнські пости, мають ознаки «інтернет-ботів», лише деякі з них належать реальним користувачам соцмережі.

В СБУ раніше заявляли, що загалом протягом 2014–17 років заявляли про припинення функціонування сімнадцяти інтернет-спільнот у різних регіонах України так званих «народних республік» – так називали себе підтримувані Росією сепаратистські угруповання, більшість яких були ліквідовані.

З квітня 2014 року в Україні триває збройний конфлікт на Донбасі. Українська влада вважає терористичними підтримувані Росією угруповання «ДНР» та «ЛНР», які контролюють частини Донецької та Луганської областей відповідно.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG