Доступність посилання

ТОП новини
22 Лютий 2019, Київ 22:55

На окуповану частину Донбасу прибув 76-й російський «гумконвой»


У неконтрольовані українським урядом частини Донецької та Луганської областей прибули автомобілі 76-го російського «гумконвою», повідомило міністерство з питань надзвичайних ситуацй Росії.

«У складі 76-ї колони понад 400 тонн гуманітарного вантажу, що складається з дитячих продуктових наборів, навчальної літератури та медичного майна», – вказує російське відомство.

Російська сторона стверджує, що «всі автомобілі колони пройшли перевірку представниками митних та прикордонних служб».

Попередній «гумконвой» в’їхав в Україну 29 березня.

Досі жоден із попередніх таких «гуманітарних конвоїв» українських митних і прикордонних процедур не проходив, бо не відповідав ні міжнародному, ні українському законодавству. Через це українські прикордонники і митники, які чергують на російських пунктах пропуску на кордоні з окупованою частиною Донбасу «Донецьк» і «Матвеєв Курган» для можливого оформлення гуманітарної допомоги з Росії, щоразу змушені відмовлятися від такого оформлення. Дотепер українська міжвідомча група щоразу здійснювала лише візуальне спостереження без виконання контрольних функцій, Росія вводить ці конвої через кордон в односторонньому порядку.

В МЗС України неодноразово вимагали від Росії припинити порушення суверенітету України під приводом доставки так званої «гуманітарної допомоги». Україна щоразу наголошує, що всі ці «гумконвої» з невідомими вантажами Росія вводить в Україну незаконно, без згоди і дозволу уряду України, без участі Міжнародного комітету Червоного Хреста, який відмовляється супроводжувати їх, із грубими порушеннями українського і міжнародного законодавства і загальновизнаної міжнародної практики, а ті вантажі, про які заявляє Росія, часто взагалі не можуть бути визнані гуманітарними – такі, як підручники за російськими навчальними програмами, які запроваджують бойовики на окупованій частині Донбасу.

Таку поведінку Росії також критикує Захід.

Від квітня 2017 року Росія вдвічі скоротила частоту введення таких конвоїв – до одного разу на місяць із двох.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG