Доступність посилання

ТОП новини
23 Березень 2019, Київ 13:24

ЄС після заяви Помпео: альтернативи «ядерній угоді» з Іраном немає


У Євросоюзі наголошують, що альтернативи «ядерній угоді» з Іраном немає. Про це йдеться у заяві Європейської служби зовнішніх справ.

«Виступ секретар Помпео не продемонстрував, що відмова від JCPOA («ядерна угода» – ред.) зробила або зробить регіон безпечнішим від загрози розповсюдження ядерної зброї чи як це ставить нас у більш сприятливі умови, щоб впливати на поведінку Ірану в сферах, що не входять до сфери JCPOA. Немає альтернативи JCPOA», – наголошується у заяві.

У ЄС також наголошують, що «ядерна угода» ніколи не розроблялася для вирішення всіх питань у відносинах з Іраном, зокрема, щодо побоювання стосовно регіональної ролі Ірану, тероризму та неповаги до прав людини.

Державний секретар США Майк Помпео 21 травня заявив, що Вашингтон накладе на Іран «найпотужніші санкції в історії» і що їхня гострота тільки зростатиме, «аж поки режим не змінить свій курс». Помпео встановив 12 умов для того, щоб Сполучені Штати погодились на нову ядерну угоду з Тегераном.

Перед цим президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон виходить із ядерної угоди 2015 року між Іраном та шістьма світовими державами.

Читайте також: Що далі? Які можливості має Іран після виходу США з «ядерної угоди»

Росія, Китай, Велика Британія, Німеччина та Франція закликали Вашингтон залишатись відданим домовленостям 2015 року, заявивши, що це найкращий спосіб запобігти розвитку Іраном ядерної зброї.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG