Доступність посилання

ТОП новини
24 Червень 2018, Київ 02:46

Президент США Дональд Трамп виступив за те, щоб Росія була представлена на саміті «Групи семи» промислово розвинутих країн світу. Він заявив про це перед відльотом до Канади, де 8 червня відкривається зустріч лідерів G7, повідомляє агенція Reuters.

«Росія повинна бути на зустрічі, має бути її частиною», – цитує АР заяву Трампа.

Наразі незрозуміло, чи мав на увазі Трамп повернення до формату «Групи восьми», який існував до анексії Росією українського Криму і «замороження» її членства в організації, чи надання Росії статусу спостерігача.

До 2014 року Росія брала участь у самітах разом зі США, Великою Британією, Німеччиною, Францією, Італією, Японією і Канадою. Організація тоді називалася «Групи восьми». Членство Росії було припинене після анексії Криму.

Читайте також: Америка стоїть осторонь на зустрічі «Групи семи»

Канцлер Німеччини Анґела Меркель цього тижня заявила, що повернення в «Групу семи» Росії наразі неможливе, оскільки членство в організації несумісне з грубими порушеннями міжнародного права.

На зустрічі в Канаді, як очікується, лідери G7 обговорюватимуть п’ять головних тем, які вважає пріоритетом Канада, що головує в організації цього року. Серед них – економічне зростання, зміна технологічного устрою, гендерна рівність, боротьба зі змінами клімату і «побудова більш мирного і безпечного світу». У рамках останньої теми, як очікується, будуть обговорюватися і дії Росії в Україні і в Сирії.

Очікується, що більшість учасників саміту виступлять проти рішення президента США Дональда Трампа ввести мита на ввезення сталі й алюмінію з Європи і Канади. Крім того, у Трампа і його партнерів з Європи, Канади і Японії є розбіжності з питання про боротьбу зі змінами клімату. У зв'язку з цим з'явилися припущення, що США не підпишуть підсумковий документ саміту.

Президент Франції Емманюель Макрон застеріг від цього. Голова Європейської ради Дональд Туск, який також бере участь в саміті, у статті в New York Times закликав західний світ до єдності, незважаючи на позицію Трампа.

Білий дім вже повідомив, що Трамп залишить саміт до його завершення, однак пояснив це необхідністю підготовки зустрічі з північнокорейським лідером Кім Чен Ином у Сінгапурі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG