Доступність посилання

ТОП новини

Савченко відмовилася від експертизи на поліграфі – сестра


У березні суд вирішив взяти Надію Савченко під варту без можливості внесення застави
У березні суд вирішив взяти Надію Савченко під варту без можливості внесення застави

Народний депутат України Надія Савченко не пройшла психофізіологічну експертизу на поліграфі, повідомила в ефірі телеканалу «112 Україна» її сестра Віра Савченко.

«В установу знову не допустили адвокатів Савченко, посилаючись, що не дозволяє слідчий. Вони не узгодили свої дії і нікого не допустили. Надія глянула на питання, вони ті самі... викривлені і з відтінком вини. Вона відмовилась від цього», – повідомила Віра.

Надія Савченко, підозрювана за статтями про теракт і планування заколоту, 24 липня мала пройти психофізіологічну експертизу на поліграфі, повідомляла прес-служба народного депутата. Перевірка планувалася в Київському науково-дослідному інституті судових експертиз.

У березні суд вирішив взяти Савченко під варту без можливості внесення застави. Останнім рішенням суду арешт продовжили до 10 вересня.

Читайте також: Свідчення Савченко на поліграфі: після повідомлення СБУ адвокат вимагає повторної експертизи

22 березня Верховна Рада України дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Надії Савченко.

Їй інкримінують злочини, передбачені статтями: «дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади», «готування до злочину», «вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією», «посягання на життя державного чи громадського діяча», «терористичний акт», «створення терористичної групи чи терористичної організації», «незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами».

За даними Генпрокуратури, Савченко була спільницею Володимира Рубана, затриманого 8 березня на КПВВ «Майорське» при спробі переміщення великої кількості зброї з території Донецької області, яка підконтрольна російським окупаційним адміністраціям.

Савченко раніше заявляла, що планувала не теракт, а лише «політичну провокацію». Рубан всі звинувачення відкидав.

XS
SM
MD
LG