Доступність посилання

ТОП новини

Чеські активісти у Празі нагадали про в’язнів Кремля


Група активістів у центрі столиці Чехії, Праги, нагадала про українців, які перебувають в ув’язненні у Росії.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, кілька учасників із плакатами «Звільнити путінських заручників» зранку до вечора обходять популярні туристичні місця та посольства країн Заходу, зокрема США, Італії і Німеччини.

Активісти також зупинилися на відомих Вацлавській і Староместській площах, відвідали чеський Сенат та Празький град.

До кінця дня учасники заходу планують обійти міські райони поблизу центру міста. Акція триває протягом всього дня.

«У такий спосіб ми хочемо привернути увагу до долі заручників, до того, що їх засудили несправедливо. У багатьох випадках їх просто викрали з території України. Їм несправедливо винесли вироки за неймовірні, вигадані злочини, яких вони не вчиняли. Це практично сталінський спосіб поводження з політичними опонентами. А це люди, яких забули. Тому ми тут, у цій частині туристичної Праги хочемо звернути увагу на те, що вони існують і що це просто нечувано, що вони перебувають у в’язниці», – заявив про мету акції Отакар Ван Ґемунд, член чеських активістських груп «Капутін» та «Марне очікування».

На плакатах учасників празької акції зображені Олег Сенцов, Володимир Балух, Олександр Кольченко, Роман Сущенко та інші українці.

Засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в’язницях.

Останні новини про Олега Сенцова читайте тут

Активісти в Україні і по всьому світу продовжують вимагати від Росії і її президента Володимира Путіна звільнити незаконно утримуваних українців. Акції проходять в різних країнах і на різних континентах під гаслами #FreeOlegSentsov і #SaveOlegSentsov.

Європейський парламент закликав Росію негайно звільнити всіх українських політичних бранців, які були незаконно затримані, заарештовані і ув’язнені.

Крім Сенцова, голодування на знак протесту проти переслідування оголосив ув’язнений в анексованому Криму Володимир Балух.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG