Доступність посилання

ТОП новини

Адвокат розповів нові подробиці про стан Сенцова: «він дуже блідий»


Одна з фотографій Олега Сенцова, надіслана з Росії. Вона підписана датою 9 серпня 2018 року, але її правдивість викликає сумніви, з огляду на майже 90 днів голодування українця
Одна з фотографій Олега Сенцова, надіслана з Росії. Вона підписана датою 9 серпня 2018 року, але її правдивість викликає сумніви, з огляду на майже 90 днів голодування українця

Український режисер Олег Сенцов, який продовжує голодування в російській в’язниці, «дуже блідий», повідомив проекту Радіо Свобода, сайту Крим.Реалії, адвокат Дмитро Дінзе, який 7 серпня зустрічався зі своїм підзахисним.

«У нього дуже низький пульс. Все це відбувається на тлі поганого стану нирок, печінки і, відповідно, недокрів'я, як було йому сказано лікарями. На цьому тлі розвинулася анемія, затікають верхні і нижні кінцівки. Відповідно, погіршення стану здоров’я. Це третя фаза (погіршення стану за час голодування – ред.) у нього. До цього у нього було два кризи, це третя. Це сталося через спеку, що була в Лабитнангі. Температура сягала 40 градусів. Він переважно перебуває в палаті, лежить, не встає», – розповів Дінзе.

За його словами, його підзахисний важить близько 70 кг, схуд на 30 кілограмів.

«Приймає медичну суміш самостійно, рівно в тій кількості, щоб не зомліти. Йому роблять все ті ж процедури, що робили раніше. Тобто закапують глюкозу, вітаміни, препарати і от поки все», – додав Дінзе.

За його словами, Сенцов при свідомості, проте у нього вона повільна, загальмована.

10 серпня російська Федеральна служба виконання покарань заявила, що Олег Сенцов відмовився від переведення в муніципальну лікарню, скарг немає.

Читайте також: Фото Сенцова, надані Росією, поставили під сумнів, на Заході вимагають його звільнення

Олег Сенцов був засуджений в Росії в серпні 2015 року на 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у плануванні терактів в анексованому Криму. Він провину не визнає. 14 травня режисер оголосив безстрокове голодування, вимагаючи звільнення українських політв’язнів у Росії.

Станом на 10 серпня Сенцов голодує 89 день.

Раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини з посиланням на адвоката Дмитра Дінзе повідомила, що у Сенцова триває третя затяжна криза, але він не має наміру зупиняти голодування.

«Він п’є мінімальну кількість медичної суміші і воду, щоб не непритомніти й контролювати дії, які з ним відбуваються. Його вага вже знизилася до 70 кілограмів», – зазначила омбудсмен.

Наприкінці липня Європейський суд з прав людини закликав засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова припинити голодування й прийняти будь-яке лікування, яке покращить його стан. Водночас суд вимагає від Росії невідкладно надати Сенцову необхідне лікування в медичній установі.

Активісти в Україні і по всьому світі продовжують вимагати від Росії та її президента Володимира Путіна звільнити незаконно утримуваних українців. Акції проходять у різних країнах і на різних континентах під гаслами #FreeOlegSentsov і #SaveOlegSentsov.

XS
SM
MD
LG