16 Грудень 2017, Київ 00:19

Гроші за медалі: за які гроші виступають спортсмени?

Атлети, що змагатимуться на зимових Олімпійських іграх у Сочі, можуть отримати десятки, а то й сотні тисяч доларів у разі виграшу золотої медалі. Однак чи не найщедріші обіцянки матеріальних винагород дають ті країни, від чиїх спортсменів у Сочі не сподіваються перемог, оскільки зимові види спорту, як-от лижі чи керлінг, – то не їхній коник. (Автор Antoine Blua на основі матеріалів азербайджанської, вірменської, білоруської та української редакцій Радіо Свобода).

Найщедріші матеріальні винагороди своїм атлетам обіцяє Азербайджан. Ця країна відправила до Сочі чотирьох спортсменів. За золоту медаль обіцяно 510 тисяч доларів, срібну – 255 тисяч, бронзову – 130 тисяч
1

Сусідня Вірменія готова заплатити 30 тисяч доларів за золото, 20 тисяч – за срібло, 10 тисяч – за бронзу. На останніх Олімпійських іграх цій країні не вдалося здобути жодної нагороди, як і Азербайджанові
2

Казахстанська стрибунка на лижах Юлія Галишева на змаганнях у Ванкувері в 2010 році. На тій Олімпіаді у скарбничці збірної Казахстану була одна срібна медаль. Цього разу ця країна обіцяє заплатити своїм атлетам за золото 250 тисяч доларів, за срібло – 150 тисяч. Інші високі місця також будуть оцінені щедро: 75 тисяч отримують ті, хто фінішує третім, четвертим, п’ятим та шостим
3

Білоруський біатлоніст Сергій Новиков стріляє по мішені під час 10-кілометрової спринтерської гонки у Ванкувері. Білорусь та Україна встановили однакові винагороди за медалі: 150 тисяч доларів – за золото, 75 тисяч – за срібло, а за бронзу – 50 тисяч. На зимових Олімпійських іграх у 2010 році білоруси здобули три медалі
4

У той час як українська збірна взагалі залишилася без медалей у Ванкувері
5

Російські фігуристи Віра Базарова та Юрій Ларіонов під час виконання довільної програми у Ванкувері. За золоту медаль у Сочі Росія обіцяє своїм спортсменам 113 тисяч доларів, за срібну – 71 тисячу доларів, а за бронзову – 42 тисячі
6

Суперзірка російського хокею Олександр Овечкін вивищується над лавкою для гравців під час чвертьфіналу в матчі з Канадою. У Ванкувері російська збірна виграла лише 15 медалей, з них три золоті. Це був найгірший результат  відтоді, як Росія почала виступати на змаганнях самостійно після розпаду СРСР, починаючи з Олімпійських ігор у Ліллехаммері в Норвегії
7

Американка Ліндсей Вонн святкує свою перемогу у Ванкувері, вона виграла золоту медаль. Обіцянки матеріальних винагород за медалі в багатших західних країнах є менш щедрими, ніж у колишніх радянських країнах. Так, США за золоту медаль у Сочі обіцяють 25 тисяч доларів, за срібну – 15 тисяч доларів, за бронзову – 10 тисяч
8

Німецька спортсменка Марія Ріш долає чергову перешкоду під час слалому на змаганнях у 2010 році. Приватна німецька фундація Deutsche Sporthilfe пропонує німецьким спортсменам винагороду від 2 тисяч доларів за восьме місце на фініші до 20 тисяч доларів за золоту медаль
9

Канадська жіноча збірна з хокею демонструє свої золоті медалі після фіналу у Ванкувері, де вона перемогла США. Олімпійський комітет Канади пропонує свої спортсменам 9 тисяч доларів за золоту медаль у Сочі, 6,8 тисяч – за срібло й лише 4,5 тисяч доларів – за бронзу