Доступність посилання

ТОП новини

Навіть якщо Трамп залишить посаду, скандал навколо можливого тиску на Україну не вщухне – оглядач


Президент США Дональд Трамп

У разі, якщо президент США Дональд Трамп більше не може виконувати свої обов'язки, відповідні повноваження передаються віцепрезидентові. Однак віцепрезидент США Майк Пенс не є нейтральною фігурою у питанні скандалу у США, що розгорівся навколо звинувачень проти адміністрації Трампа у вчиненні політично вмотивованого тиску на Україну. Про це, зокрема, пише аналітик Дейвід Фрам в статті для The Atlantic. Фрам зазначає, що у випадку, якщо розслідування оголошене демократами в Конгресі навіть і досягне успіху, заміна Трампа на Пенса не усуне проблемного питання.

Сам президент США на пресконференції 25 вересня звернув увагу на роль Пенса в спілкуванні з Україною.

«Кажуть, що вони вимагатимуть текст першої телефонної розмови. Можете її отримати будь-коли. Як і переговори Майка Пенса, їх було, гадаю, одна чи дві. Вони були чудові. Всі вони були чудові», – зазначив президент.

У п’ятницю Комітет з нагляду Палати представників США від імені чотирьох комітетів Конгресу надіслав віцепрезиденту запит на надання документів.

Комітети «розслідують те, наскільки президент Трамп порушив інтереси національної безпеки, вчиняючи тиск на Україну з метою втручання до наших виборів 2020 року і утримуючи безпекову допомогу, яку надав Конгрес, щоб допомогти Україні захиститись від російської агресії, а також будь-які зусилля з приховування цих дій», – йдеться в запиті комітету.

Законодавців зацікавила участь Пенса у телефонній розмові президентів від 25 липня, а також зміст розмови Пенса та Зеленського у Варшаві 1 вересня.

Увага Конгресу до ролі Пенса спонукала оглядачів засумніватись у безсторонності віцепрезидента.

«Пенс провалив свій найважливіший обов’язок. Віцепрезидент має бути готовий зайняти найвищу посаду країни, за необхідності», – пише Фрам.

Дослідник нагадує історичний жарт короля Карла ІІ, який, звертаючись до свого непопулярного брата, буцімто, казав: «Не хвилюйся, Джеймсе, вони не вб’ють мене, щоб ти став королем».

Фрум також нагадує долю віцепрезидентів Річарда Ніксона, який пішов у відставку в результаті скандалу у 1970-х. Перший віцепрезидент Ніксона Шпіро Егню подав у відставку, через скандал з корупцією, а його наступник Джеральд Форд намагався не з’являтись у Вашингтоні, більшість часу проводив у регіонах і таким чином, уникнув асоціації з проблемами Ніксона.

Пенс же, на відміну від Форда, активно залучений до спілкування з Україною і його команда підтверджує, що він вимагав від українців розслідувати корупцію, однак не знав, що йшлося про розслідування проти Байдена.

Комітети Палати представників США проводять розслідування в рамках процедури імпічменту. Центральним об’єктом розслідування Конгресу є скарга, подана представником американської розвідки в рамках програми захисту для викривачів корупції. Автор скарги звинувачує президента США Дональда Трампа у тому, що той, буцімто, тиснув на владу в Україні, щоб отримати негативну інформацію на свого політичного суперника Джо Байдена, зокрема, під час телефонної розмови між президентами США та України 25 липня.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG