Доступність посилання

ТОП новини
21 жовтня 2020, Київ 19:17

Навіть якщо Трамп залишить посаду, скандал навколо можливого тиску на Україну не вщухне – оглядач


Президент США Дональд Трамп

У разі, якщо президент США Дональд Трамп більше не може виконувати свої обов'язки, відповідні повноваження передаються віцепрезидентові. Однак віцепрезидент США Майк Пенс не є нейтральною фігурою у питанні скандалу у США, що розгорівся навколо звинувачень проти адміністрації Трампа у вчиненні політично вмотивованого тиску на Україну. Про це, зокрема, пише аналітик Дейвід Фрам в статті для The Atlantic. Фрам зазначає, що у випадку, якщо розслідування оголошене демократами в Конгресі навіть і досягне успіху, заміна Трампа на Пенса не усуне проблемного питання.

Сам президент США на пресконференції 25 вересня звернув увагу на роль Пенса в спілкуванні з Україною.

«Кажуть, що вони вимагатимуть текст першої телефонної розмови. Можете її отримати будь-коли. Як і переговори Майка Пенса, їх було, гадаю, одна чи дві. Вони були чудові. Всі вони були чудові», – зазначив президент.

У п’ятницю Комітет з нагляду Палати представників США від імені чотирьох комітетів Конгресу надіслав віцепрезиденту запит на надання документів.

Комітети «розслідують те, наскільки президент Трамп порушив інтереси національної безпеки, вчиняючи тиск на Україну з метою втручання до наших виборів 2020 року і утримуючи безпекову допомогу, яку надав Конгрес, щоб допомогти Україні захиститись від російської агресії, а також будь-які зусилля з приховування цих дій», – йдеться в запиті комітету.

Законодавців зацікавила участь Пенса у телефонній розмові президентів від 25 липня, а також зміст розмови Пенса та Зеленського у Варшаві 1 вересня.

Увага Конгресу до ролі Пенса спонукала оглядачів засумніватись у безсторонності віцепрезидента.

«Пенс провалив свій найважливіший обов’язок. Віцепрезидент має бути готовий зайняти найвищу посаду країни, за необхідності», – пише Фрам.

Дослідник нагадує історичний жарт короля Карла ІІ, який, звертаючись до свого непопулярного брата, буцімто, казав: «Не хвилюйся, Джеймсе, вони не вб’ють мене, щоб ти став королем».

Фрум також нагадує долю віцепрезидентів Річарда Ніксона, який пішов у відставку в результаті скандалу у 1970-х. Перший віцепрезидент Ніксона Шпіро Егню подав у відставку, через скандал з корупцією, а його наступник Джеральд Форд намагався не з’являтись у Вашингтоні, більшість часу проводив у регіонах і таким чином, уникнув асоціації з проблемами Ніксона.

Пенс же, на відміну від Форда, активно залучений до спілкування з Україною і його команда підтверджує, що він вимагав від українців розслідувати корупцію, однак не знав, що йшлося про розслідування проти Байдена.

Комітети Палати представників США проводять розслідування в рамках процедури імпічменту. Центральним об’єктом розслідування Конгресу є скарга, подана представником американської розвідки в рамках програми захисту для викривачів корупції. Автор скарги звинувачує президента США Дональда Трампа у тому, що той, буцімто, тиснув на владу в Україні, щоб отримати негативну інформацію на свого політичного суперника Джо Байдена, зокрема, під час телефонної розмови між президентами США та України 25 липня.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG