Доступність посилання

ТОП новини

Українські церкви у США знайшли альтернативні способи, як святкувати Вербну неділю в час пандемії


Українська православна церква у США
Українська православна церква у США

Церкви США відзначають Вербну неділю в час пандемії різними способами. Більшість з них проводять служіння онлайн.

Українська греко-католицька церква у місті Вашингтон (округ Колумбія), яка дотримується григоріанського календаря, 4 березня провела богослужіння і освячення гілок на Вербну неділю через Facebook.

Голова УГКЦ у США Борис Гудзяк 5 квітня звернувся до вірян із порожньої церкви зі спеціальним благословенням і молитвою в час спалаху коронавірусу.

Церква УГКЦ у Меріленді, що неподалік столиці Вашингтона, проводить богослужіння через Youtube.

У тижневому бюлетені священик Олександр Думенко написав до вірних, що в час спалаху коронавірусу церква не проводить громадських богослужінь через необхідність соціальної дистанції між людьми.

На Вербну неділю, яку ця церква відзначає 12 квітня, священик має намір залишити освячені гілки на вулиці, а віряни заберуть їх, коли їм зручно, йдеться на сайті церкви.

Українські православні церкви у США проводять богослужіння онлайн, в кого є така можливість. Офіс архієпископа УПЦ у США розіслав вказівки для священиків освятити на Вербну неділю гілки, як передбачає традиція свята Входження Ісуса Христа в Єрусалим.

Ці освячені гілки перебуватимуть у церквах доти, поки не відновляться богослужіння з людьми у церкві. В першу ж неділю після карантину перед Літургією священики мають роздати вірянам освячені гілки.

Ось як виглядає онлайн-богослужіння в Українській православній церкві США без прихожан:

В американській діоцезії міста Орландо, що на Флориді, Вербну неділю відзначали через YouTube.

Церква у місті Маунт-Дора (центральній Флориді) провела служіння на парковці одного з великих супермаркетів. Віряни приїхали туди на власних авто і не виходили на вулицю під час служіння. Службу дивились через скло і слухали через спеціальне радіо.

У США релігійна діяльність вважається «істотною діяльністю» і дозволена навіть в час карантину. Втім, люди мають виконувати вказівки щодо соціальної дистанції та гігієни.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG