Невпізнаваний: Грозний під час війни і зараз
Діана Маркосян приїхала до столиці Чечні Грозного, щоб задокументувати, як змінилося місто з часів Першої чеченської війни. Фотографії показують знищені вулиці та будівлі в часи воєнних дій 1994–1996 років, а також їх же сьогодні – після масової відбудови міста.
Російські війська у Грозному вбили близько 80 тисяч людей, знищивши місто вщент танками, артилерією, авіабомбардуваннями. Відбудова міста прокремлівським чеченським лідером Рамзаном Кадировим стерла пам’ять про загиблих зі сторінок історії. (RFE/RL)


1995 року проспект Леніна був сценою руйнування, повною біженців. Білий будинок – це зруйнована музична школа. Зараз вулиця перейменована на проспект Кадирова (батька нинішнього лідера), що веде до соборної мечеті – за деякими даними, найбільшої у Європі.

Січень 1995 року – чеченський боєць стежить, як цивільні перетинають площу біля президентського палацу – зруйнованої будівлі на задньому плані. Сьогодні на місці палацу стоїть величезна мечеть. Також споруджений пам’ятник на честь прокремлівських чеченських сил, які загинули в боях із ісламістськими бойовиками. Його оточують старі чеченські могильні камені, що вшановують пам’ять чеченців, убитих за Сталіна.

Проспект Миру в центрі Грозного, що веде до центрального ринку. Тепер від руйнувань 1996 року не залишилося ані сліду.

Площа «Мінутка» була ареною деяких із найкривавіших битв. Її також повністю перебудували.

Вигляд на північ уздовж проспекту Миру, із рогу з Червонофлотською вулицею.

Ринок у кінці проспекту Миру кипить серед руїн (вересень 1996 року). Чеченські бійці їдуть на машині з портретом свого лідера Джохара Дудаєва на лобовому склі. Нині ринок переїхав в інше місце, на місці руїн зведені нові житлові будинки.