Доступність посилання

ТОП новини

Дії Росії щодо Криму схожі на стару тактику будь-якого окупанта


Під час акції в Києві проти окупації Росією Криму (архівне фото)

(Рубрика «Точка зору»)

«Тиха експансія» або просто шулерство?

Поява на щорічній нараді ОБСЄ з обліку людського виміру представників анексованого Криму ‒ ще один приклад «тихої експансії» російської дипломатії, за допомогою якої вона хоче домогтися від міжнародного товариства визнання російського статусу півострова.

Не києм ‒ то палицею. Не заявами про визнання ‒ так згодою з виступом представників Криму на міжнародних майданчиках. Не хочете бачити кримських чиновників ‒ вислухайте представників «громадянського суспільства». Адже «прості люди», як відомо, ні в чому не винні. У них спільні проблеми ‒ їх і потрібно обговорювати, не вдаючись у дискусії про статус.

Це схоже на стару й перевірену тактику будь-якого окупанта. Варто тільки відкрити двері, пожаліти бідну замерзлу дитину, яка просить склянку води ‒ і в будинок вслід за нею увірветься цілий натовп із вигуками й пошуками цінних речей господарів.

Відкриєте дорогу привезеним окупантом представникам «громадянського суспільства» ‒ і завтра за ними потягнуться кримські чиновники, яких не можна буде викреслити з офіційних делегацій, і взагалі ‒ вони обговорюють нагальні питання.

Відкриєте дорогу кримським чиновникам ‒ і завтра Москва вимагатиме відновити міжнародне авіаційне сполучення з Кримом

Відкриєте дорогу кримським чиновникам ‒ і завтра Москва вимагатиме відновити міжнародне авіаційне сполучення з Кримом, це ж «прості ж люди» літають, це їх карають, а не владу.

Відкриєте міжнародне сполучення в небі ‒ зажадають відновити морські перевезення та круїзи, це ж теж для людей.

І оглянутися не встигнете, як від усіх кримських санкцій Заходу залишиться один лише спогад, а сам Крим ‒ нехай і без гучних заяв, але фактично ‒ сприйматиметься навколишнім світом як невід'ємна частина Російської Федерації.

Нарада ОБСЄ з обліку людського виміру, Варшава, вересень 2019 року
Нарада ОБСЄ з обліку людського виміру, Варшава, вересень 2019 року

Схоже, на це й розраховує Москва, коли намагається використовувати будь-який міжнародний майданчик як доказ свого контролю над Кримом, свого права на Крим і своєї присутності в Криму.

І якщо Україна не чинитиме такій політиці дієвого та постійного спротиву, то, впевнений, вона нічим не зможе перешкодити її успіху.

Віталій Портников ‒ журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода

Оригінал ‒ на сайті Крим.Реалії

  • Зображення 16x9

    Віталій Портников

    Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG