Ніч та день президентських виборів у США: як рахуватимуть голоси

Статуя Свободи в Нью-Йорку. 3 листопада у США президентські вибори

У ніч та день виборів у США – 3 листопада – оглядачі очікують напруження, адже у штатах, які називають вирішальними, відрив між кандидатами мінімальний. Тому прогнозують можливі затримки в оголошенні остаточних результатів голосування, а після завершення виборів в низці американських міст ймовірні протести. Голос Америки розповідає за чим стежити і що потрібно знати про систему виборів та підрахунку голосів.

Зазвичай ім’я наступного президента у США відоме в ніч виборів, проте цього року оголошення переможця може відкластись на декілька днів.

Цього року явка на ранньому голосуванні у США є значно вищою ніж у попередні роки. Приблизно дві третини із всіх ранніх голосів – це голоси поштою. Саме їхній підрахунок може затягнути процес, кажуть експерти.

Як відбуватиметься підрахунок голосів і скільки він триватиме?

Різні штати мають різне законодавство.

Так, у Флориді й Північній Кароліні дозволено розпочати підрахунок бюлетенів, що надійшли поштою, ще до дня виборів. Місцеві чиновники обіцяють, що справляться з цим завчасно.

Натомість у Пенсильванії, Вісконсині й Мічигані починати рахувати голоси можна лише в день виборів – тому в цих штатах на оприлюднення офіційних результатів, ймовірно, доведеться зачекати довше.

Тут слід врахувати ще один нюанс: згідно зі статистикою, поштою більше голосують виборці демократів. Натомість прихильники республіканців віддають перевагу особистому голосуванню в день виборів.

Тож на початку підрахунку голосів може здаватись, що один з кандидатів здобуває впевнену перемогу – залежно від того, які бюлетені опрацюють швидше.

Однак експерти радять набратись терпіння й не робити поспішних висновків до підрахунку всіх голосів.

Які штати є ключовими для перемоги кандидатів?

«Ключовим штатом, за яким треба слідкувати в ніч виборів, буде Пенсильванія. Серед інших важливих штатів буде Флорида. Якщо президент не виглядатиме там впевнено або навіть програє, тоді для нього складно уявити чисту стежку до перемоги», – каже Аманда Йовіно, консультантка з стратегії республіканців.

Серед інших штатів, які можуть принести перемогу обом кандидатам, на цих виборах називають Аризону, Айову, та Північну Кароліну.

Your browser doesn’t support HTML5

Чого українці та американці, які живуть у Києві, очікують від результатів виборів у США? (відео)

Чи будуть протести?

Після закриття дільниць в низці американських міст очікують протестів і демонстрацій.

Деякі власники бізнесів у Вашингтоні, Чикаго, Нью-Йорку, Детройті, Лос-Анджелесі та інших містах на випадок заворушень вирішили забити свої вітрини фанерою – попри запевнення місцевих органів влади, що порядок буде дотримано.

За більшістю загальнонаціональних опитувань, у багатьох ключових штатах відрив між кандидатами Дональдом Трампом і Джо Байденом є порівняно невеликим, а в деяких – навіть в межах статистичної похибки.

Окрім президента, американці також обиратимуть законодавців до Палати Представників та Сенату.

Читайте ще:

Як голосують американці в Україні?