Доступність посилання

27 Липень 2017, Київ 21:31

ПРО РАДІО СВОБОДА

Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода – некомерційна інформаційна служба, яку фінансує Конгрес Сполучених Штатів Америки і яка веде мовлення і поширює інформаційні програми через радіо, інтернет і телебачення на 21 країну Східної і Південно-Східної Європи, Кавказу, Центральної Азії, Близького Сходу. Понад 23 мільйони слухачів, глядачів і читачів звикли регулярно слухати передачі, читати матеріали і знайомитися з мультимедійними продуктами РВЄ/РС.

Понад 60 років тому на хвилях Радіо Свобода пролунало і українське слово, перші кілька років під назвою Радіо Визволення. Перша передача Української редакції Радіо Свобода вийшла в ефір з Мюнхена 16 серпня 1954 року. 1 травня 1951 року перша передача Радіо Вільна Європа транслювалася на Чехословаччину.

Про різні сучасні платформи поширення інформації Української редакції Радіо Свобода можна дізнатисятут.

У 1995 році РВЄ/РС на запрошення президента Чехії Вацлава Гавела переїхало з Мюнхена до Праги. Понад 1000 годин щотижня РВЄ/РС транслює нині з нового центру мовлення у столиці Чехії. 19 місцевих бюро РВЄ/РС з понад 900 штатними і позаштатними кореспондентами передають актуальні репортажі з місць подій та аналітичні матеріали. Із 1991 Радіо Свобода має своє бюро також у Києві.

РВЄ/РС публікує свою інформацію також в інтернеті всіма мовами радіомовлення та англійською.

28 служб РВЄ/РС ведуть трансляції такими мовами:

аварська, азербайджанська, албанська, арабська, башкирська, білоруська, боснійська, вірменська, грузинська, дарі, казахська, киргизька, кримськотатарська, курдська, македонська, молдовська, перська, пушту, російська, румунська, сербська, таджицька, татарська, туркменська, узбецька, українська, черкеська, чеченська.

Виконавши свою місію, минулими роками припинили трансляції служби: естонська, латвійська, литовська, польська, словацька, угорська, чеська.

МІСІЯ РАДІО СВОБОДА

Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода (РВЄ/РС) бачить свою місію у просуванні демократичних цінностей та інститутів шляхом звернення до аудиторії тих країн, в яких свобода преси обмежена владою або наразі ще не стала нормою суспільного життя. Журналісти Радіо Свобода надають своїй аудиторії те, що їй недоступно з місцевих засобів інформації: новини без цензури, відповідальний обмін думками, відкрите обговорення проблем.

Ми переконані, що першою умовою демократії є поінформованість громадян, тому:

РВЄ/РС, завдяки відданості принципам незалежної журналістики, подає чесні і об’єктивні новини, аналізує і обговорює ключові проблеми місцевого, регіонального та міжнародного масштабу, вирішення яких необхідне для успішних демократичних перетворень і побудови вільного ринку.

РВЄ/РС сприяє зміцненню громадянського суспільства шляхом просування демократичних та плюралістичних цінностей.

РВЄ/РС бореться з будь-якими проявами нетерпимості та сприяє зміцненню взаєморозуміння між народами.

РВЄ/РС подає приклад об’єктивності та професіоналізму місцевим засобам інформації, сприяє навчанню та зростанню майстерності журналістів, формуванню їхньої незалежної позиції, розвиває партнерські відносини з місцевими засобами інформації.​


ВИТЯГ ІЗ ПРОФЕСІЙНОГО КОДЕКСУ ЖУРНАЛІСТА РВЄ/РС

Усі журналісти та кореспонденти РВЄ/РС повинні дотримуватися таких принципів:

ДОКЛАДНІСТЬ

Журналісти РВЄ/РС мають робити усе можливе, щоб забезпечити фактичну точність усіх матеріалів радіомовлення та інтернету. Там, де стосовно важливих фактів могли б виринути сумніви та суперечливі міркування, інформація повинна ґрунтуватися на двох незалежних одне від одного джерелах.

Журналісти РВЄ/РС не мають передавати в ефір та публікувати матеріали, які базуються на чутках або на непідтвердженій інформації.

Журналісти мають виправляти фактичні помилки якнайшвидше.

БЕЗСТОРОННІСТЬ

Інформація має подаватися у контексті фактів, які допомагають розумінню подій і справ та надають ясність без перекручення і упередженості.

Журналісти мають подавати протилежні або розбіжні погляди на всі питання докладно і збалансовано. Коли представники сторони, погляди якої важливі для збалансованості інформації, відмовляються висловити свій погляд, це слід відзначити в радіоматеріалі чи статті.

РВЄ/РС зберігає незалежність від будь-яких політичних партій, владних та опозиційних кіл, еміграційних організацій, комерційних та інших груп, які мають особливі інтереси, релігійних установ, і у межах, і поза межами країн, на які спрямоване теле- і радіомовлення РВЄ/РС («зона мовлення»); РВЄ/РС не підтримує і не пропагує жодних конкретних політичних, економічних або релігійних світоглядних позицій.

Усі передачі і публікації повинні охоплювати елементи базової інформації та тлумачення, які допомагають аудиторії краще зрозуміти значення і наслідки трансльованої інформації. Журналістам не слід висловлювати в інформаційних матеріалах свої особисті погляди і міркування.

ПОМІРКОВАНИЙ І ПОВАЖНИЙ ТОН

Передачі і публікації повинні завжди зберігати спокійний і поміркований тон, виявляти приклад цивілізованого і виваженого діалогу та поваги до прав людини. Передачі і публікації не повинні містити образи за релігійними, етнічними, соціально-економічними або культурними ознаками стосовно будь-яких осіб чи груп та повинні зберігати загальноприйняті стандарти етики і тактовності.

Передачі і публікації не повинні містити матеріали, які можуть сприйматися як підбурення або заклик до насильства. Висвітлення конфліктів або інших напружених ситуацій повинне бути збалансованим і базуватися на фактах.

НЕЗААНГАЖОВАНІСТЬ

РВЄ/РС підтримує демократію та права людини, загальноприйняті у демократичних державах. Однак РВЄ/РС не повинне пропагувати прийняття конкретних політичних або законодавчих ухвал; у програмах РВЄ/РС не повинна міститися агітація за або проти кандидатів на виборні чи призначувані посади.

РВЄ/РС підтримує права усіх народів на самовизначення, як про це мовиться у Прикінцевому акті Гельсінської конференції з питань безпеки і співпраці у Європі. Проте у передачах і публікаціях не повинна міститися пропаганда і підтримка сепаратизму, державного розколу.

РВЄ/РС підтримує свободу подорожування і міграції для усіх осіб згідно з міжнародно визнаними нормами. Однак у передачах і публікаціях РВЄ/РС не повинні міститися заклики до втечі з країни та заохочення до еміграції.

ЕТИКА

Штатні співробітники та позаштатні кореспонденти РВЄ/РС повинні зберігати найвищі етичні стандарти у всіх своїх вчинках, зокрема, звертаючи особливу увагу на уникнення будь-якого конфлікту інтересів чи можливого прояву такого конфлікту в своїх відносинах із особами, групами, представниками політичних і комерційних інтересів у межах або й поза межами «зони мовлення». Штатні співробітники та позаштатні кореспонденти РВЄ/РС у жодному разі не повинні зловживати своїм публічним статусом або репутацією РВЄ/РС для своїх особистих інтересів чи користі.

ІНФО

Логотип Радіо Свобода:
PDF , AI , EPS , PNG

XS
SM
MD
LG