Доступність посилання

ТОП новини

Чи запрацює сьогодні парламент?


Плідна робота чи продовження блокади парламенту? Сьогодні має розпочатися друга сесія Верховної Ради шостого скликання. Опозиція обіцяє розблокувати парламентську роботу. Однак при цьому повторює незмінні вимоги. Ті самі, які раніше коаліція рішуче не приймала. Партія регіонів розблокує роботу парламенту за умови ухвалення постанов щодо НАТО і відставки міністра внутрішніх справ. Про це заявляв лідер регіоналів Віктор Янукович. Представники ж коаліції кажуть, що погодяться розглядати питання щодо НАТО лише після того, як у парламенті виступить Президент.

Тетяна Ярмощук


Партія регіонів розблокує роботу парламенту за умови ухвалення постанов щодо НАТО і відставки міністра внутрішніх справ. Про це заявляв лідер регіоналів Віктор Янукович: «Тут мова не йде, чия це буде постанова. Суть цього питання: вона повинна бути витримана в цій постанові. Що вступ України до НАТО повинен здійснюватися тільки за наслідками всеукраїнського референдуму. І влада повинна дати відповідні гарантії. А Верховна Рада повинна ухвалити відповідне рішення. Оце наша позиція».

Коаліція: про НАТО лише після виступу Президента

Представники ж коаліції кажуть, що погодяться розглядати питання щодо НАТО лише після того, як у парламенті виступить Президент. Лідер «Нашої України – Народної самооборони» В’ячеслав Кириленко: «Немає свіжих ідей, а є стара платівка про необхідність блокування роботи парламенту під приводом НАТО. Це є привід, який опозиція намагатиметься використовувати ще довго, я думаю аж до спроб розпуску чинного нині парламенту за однією зі статей Конституції. З огляду на це, ми пропонуємо завтра, після того, коли буде заслухано послання Президента українському народу, розпочати голосування з усіх проектів постанов, які внесені будь-якими депутатами до парламенту, що стосуються питання НАТО».

Кому вигідне блокування?

Блокування трибуни вигідне опозиції, каже політолог Олександр Палій. Тож цілком ймовірно, що сьогодні у якійсь формі блокування парламентської роботи продовжиться: «Партія регіонів повинна якось гальванізувати оці проблеми. Щоб загострювати ситуацію, оскільки така логіка поведінки опозиції. Тому я думаю, що, швидше за все, в якійсь формі це блокування продовжиться».

«Регіонали» блокують трибуну і президію Верховної Ради третій тиждень. Сьогодні має розпочатися друга сесія парламенту шостого скликання. Але через блокаду парламенту спікер так і не зміг закрити першу.
XS
SM
MD
LG