Доступність посилання

ТОП новини

МЗС Росії «з подивом» сприймає реакцію України стосовно інциденту з політологом Тараном, називаючи її «хворобливою»


Рiшенню Мiнiстерства закордонних справ Росiйської Федерацiї про заборону на в''їзд до Росії українського полiтолога Сергiя Тарана передував аналогiчний крок МЗС України стосовно росiйських полiтологiв Олександра Дугiна та Павла Зарiфуллiна, заявив офiцiйний представник МЗС Росії Михайло Каминiн.

Рiшенню Мiнiстерства закордонних справ Росiйської Федерацiї про заборону на в''їзд до Росії українського полiтолога Сергiя Тарана передував аналогiчний крок МЗС України стосовно росiйських полiтологiв Олександра Дугiна та Павла Зарiфуллiна, заявив офiцiйний представник МЗС Росії Михайло Каминiн.

«Справдi, громадяниновi України С.Тарану, який прибув до аеропорту "Пулково" рейсом з України, не дозволили в''їхати на територiю Росiйської Федерацiї, оскiльки стосовно цiєї особи введено в дiю обмежувальнi заходи, передбаченi росiйським законодавством у повнiй вiдповiдностi до мiжнародної практики», – йдеться в коментарi Каминiна, розмiщеному у вiвторок на офiцiйному сайтi росiйського МЗС.

«Iз подивом ми сприйняли хворобливу реакцiю МЗС України стосовно цього iнциденту, спробу вельми широко трактувати цей окремий випадок у контекстi розвитку двостороннiх росiйсько-українських вiдносин загалом», – зазначають у росiйському зовнiшньополiтичному вiдомствi.

«У зв''язку з цим хотiлося б нагадати, що практика заборон на в''їзд, складання "чорних спискiв" небажаних осiб – це не вибiр росiйської сторони. Дiї наших українських партнерiв дають нам досить показовi приклади», заявив Михайло Каминін і закликав українську сторону «займати конструктивнiшу i вiдповiдальнiшу позицiю».

Раніше повiдомляли, що Мiнiстерство закордонних справ України не має намiру порушувати питання про iснування так званих «чорних спискiв» громадян України в Росiї у зв''язку з недопуском на територiю Росiї українського громадянина, директора Мiжнародного iнституту демократiї Сергiя Тарана.

«Я не ставив би це питання сьогоднi на порядок денний. Нехай це залишається у минулому», – заявив прес-секретар МЗС України Василь Кирилич, вiдповiдаючи на запитання журналiстiв на брифiнгу у вiвторок.

За словами Василя Кирилича, випадок iз Сергієм Тараном є проявом «природи певних неоднозначних вiдносин».

Сергій Таран прибув до Санкт-Петербурга для участі у з’їзді російських профспілок. Але його без пояснення причин затримали в аеропорту «Пулково-1», потім перевезли до «Пулково-2» і залишили майже на добу без телефонного зв’язку.

3 лютого Міністерство закордонних справ України розцінило затримання українського політолога як крок, що не відповідає духові добросусідських відносин.

Матеріали до теми:

• МЗС України розцiнює затримання українського полiтолога в аеропорту Санкт-Петербурга як крок, що не вiдповiдає духу добросусiдства • Депортований з Росії політолог Сергій Таран уже в Києві

• Україна надала політичний притулок російському журналістові Олександру Косвінцеву
XS
SM
MD
LG