Водночас він зазначає, що поїздку Віктора Ющенка до Москви можна розглядати не лише як певну стадію розвитку російсько-українських відносин, але і як своєрідні «оглядини» майбутнього російського президента, адже Віктор Ющенко в перебігу візиту зустрічається також і з Дмитром Медведєвим.
«Зараз і російська, і українська сторона не провинні тиснути одна на одну»
Стосовно можливості використання Росією економічних важелів для тиску на Україну в гуманітарній сфері, наприклад, у таких питаннях, як використання російської мови та трактування історії, Микола Петров вважає, що зараз і російська, і українська сторона не провинні тиснути одна на одну.
«Мені здається, що політична ситуація і в Україні, і в Росії сприяє тому, щоб президенти шукали спільну мову й знаходили компроміси, а не йшли на конфронтацію», – зазначив фахівець.
Сильною стороною України в нинішніх переговорах Микола Петров вважає чинник вступу до СОТ. А от необхідність для Віктора Ющенка маневрувати між східним та західним векторами своєї політики з огляду на майбутні президентські вибори в Україні роблять його певною мірою вразливим у перемовах із нинішнім і майбутнім російським керівниками, вважає представник Центру Карнегі.
Матеріали до теми:
  Україна і Росія домовились врегулювати питання газової заборгованості   Путін: Росія не чинитиме опір наміру України вступити до НАТО, але буде змушена націлити на неї свої ракети, якщо Україна вступить до Альянсу і погодиться розмістити у себе американські елементи ПРО