Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Ющенко може розпочати консультації щодо розпуску парламенту, якщо він найближчими днями не відновить роботу – секретар РНБО


У заяві секретаря Ради національної безпеки та оборони Раїси Богатирьової сказано, що Президент уже висловив свою стурбованість і тривогу щодо недієздатності національного парламенту і відсутності у політичних сил чіткого і ясного плану виходу з цієї кризи.


У заяві секретаря Ради національної безпеки та оборони Раїси Богатирьової сказано, що Президент уже висловив свою стурбованість і тривогу щодо недієздатності національного парламенту і відсутності у політичних сил чіткого і ясного плану виходу з цієї кризи.

Водночас, за словами секретаря РНБО, Віктор Ющенко заявив, що він не бажає у цих умовах розпуску Верховної Ради, що може привести до чергового витка протистояння і невизначеності.

«Разом з тим, зважаючи на зростання загроз національній безпеці, кризи політичних сил в парламенті, неготовність парламентсько-урядової коаліції запропонувати дієвий і вмотивований план стабілізації роботи парламенту і уряду, Президент України зберігає за собою право, відповідно до Конституції та регламенту Верховної Ради України, ухвалити рішення про проведення консультацій з політичними силами щодо перспективи продовження повноважень Верховної Ради України цього скликання», – наголосила секретар РНБО.

За словами Раїси Богатирьової, таке рішення може бути ухвалене Президентом, якщо найближчими днями робота парламенту не буде розблокована і він не почне виконувати свої конституційні зобов’язання.

«Подібний вихід із ситуації не може бути планом Президента, і вся відповідальність за наслідки такого рішення лежатиме на політичних силах парламенту – парламентсько-урядовій коаліції та опозиції», – наголосила Раїса Богатирьова.

Рада національної безпеки та оборони України на чолі із главою держави готова якнайшвидше, на вимогу більшості та опозиції, надати свої конституційні можливості для підготовки спільної позиції та угоди щодо політичної стабільності і конституційної спроможності Верховної Ради діяти разом з урядом і Президентом України для зміцнення української державності та забезпечення ефективного обслуговування національного інтересу, йдеться у заяві секретаря РНБО.

Матеріали до теми:

• Лідери фракцій не дійшли згоди щодо розблокування роботи парламенту, Арсеній Яценюк пропонує до завтра підготувати узгоджене рішення щодо НАТО • Чи припинить сьогоднішній день шеститижневе блокування роботи парламенту? • Демократична коаліція у Верховній Раді підтвердила свою готовність підписати «Протокол порозуміння», тоді як опозиція висуває нові вимоги • Угода чи подальше блокування Верховної Ради? • Арсеній Яценюк: Робоча група узгодила текст політичної угоди про розблокування роботи парламенту
XS
SM
MD
LG