Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 00:31

Коаліція сьогодні спробує відкрити сесію Верховної Ради попри блокування трибуни – Іван Кириленко


В інтерв’ю Радіо Свобода лідер фракції БЮТ заявив: «Ми сьогодні навіть в цей зал, заблокований, будемо намагатися зайти, допомогти спікеру зайняти місце серед наших лав і почати працювати...»


В інтерв’ю Радіо Свобода лідер фракції БЮТ заявив: «Ми сьогодні навіть в цей зал, заблокований, будемо намагатися зайти, допомогти спікеру зайняти місце серед наших лав і почати працювати. Ми не підемо на силовий варіант, коли інваліди сидять у кріслі спікера. Це буде навіть аморально. Ми постараємося домовитися з нашими колегами, які розуміють, що залишилося два дні роботи у пленарному режимі, наступний тиждень – робота в комітетах. І наступного тижня спливають 30 днів, які є у нас, що б почати роботу. Тому ми або сьогодні-завтра заходимо до зали, або потім ми до зали не заходимо зовсім».

Опозиція блокує засідання парламенту з позаминулого місяця, вимагаючи ухвалити постанову про обов’язковість референдуму перед приєднанням України до Плану дій щодо членства в НАТО.

* * * * * * * * * * * Віктор Янукович: Партія регіонів вдасться до вуличних акцій протесту

За словами лідера Партії регіонів Віктора Януковича, його політична сила вичерпала резерв своїх можливостей щодо пошуку компромісу і тепер звертатиметься до народу.

Янукович заявив, що в середу на засіданні лідерів фракцій не вдалося домовитись щодо тексту постанови про механізм ухвалення рішення про вступ до НАТО.

У «Нашій Україні – Народній самообороні» заявили, що здивовані наміром Партії регіонів, i назвали таку заяву «політичною позою».

Фракція Партія регіонів виступала за першочерговий розгляд на засіданні Верховної Ради постанови, яка б визначила механізм рішення про вступ України до НАТО.

Коаліція вважає, що таке рішення має затвердити всеукраїнський референдум уже безпосередньо перед імовірним вступом України до Північноатлантичного союзу. Натомість «регіонали» хочуть, зокрема, ухвалювати на референдумі всі такі рішення, включно і з можливим приєднанням України до Плану дій для членства в НАТО.

Опозиція ще з 18 січня блокує роботу парламенту під приводом необхідності ухвалити таку постанову.

Якщо блокування триватиме й надалі, то 13 березня виповниться місяць з моменту останнього засідання Верховної Ради (воно відбулося 12 лютого), після чого Президент матиме право її розпустити.

* * * * * * * * * * *

Днями Президент Віктор Ющенко висловив сподівання, що Верховна Рада запрацює вже цього тижня, і заявив, що не розпускатиме її навіть у разі перевищення відведеного Конституцією 30-денного терміну бездіяльності.

Водночас у вівторок секретар РНБО Раїса Богатирьова заявила, що Президент може розпочати консультації щодо розпуску парламенту, якщо він найближчими днями не відновить роботу.

При цьому, за словами секретаря Ради національної безпеки та оборони, Віктор Ющенко заявив, що він не бажає в цих умовах розпуску Верховної Ради, що може призвести до чергового витка протистояння і невизначеності.

За словами Раїси Богатирьової, таке рішення Президент може ухвалити, якщо найближчими днями робота парламенту не буде розблокована і він не почне виконувати свої конституційні зобов’язання.

Матеріали до теми:

• На думку представників як коаліції, так і опозиції, сьогодні Верховна Рада навряд чи запрацює • Лідери фракцій у вівторок не дійшли згоди щодо розблокування роботи парламенту, Арсеній Яценюк пропонує до середи підготувати узгоджене рішення щодо НАТО

• Віктор Ющенко може розпочати консультації щодо розпуску парламенту, якщо він найближчими днями не відновить роботу – секретар РНБО • Чи припинить сьогоднішній день шеститижневе блокування роботи парламенту? • Демократична коаліція у Верховній Раді підтвердила свою готовність підписати «Протокол порозуміння», тоді як опозиція висуває нові вимоги • Угода чи подальше блокування Верховної Ради? • Арсеній Яценюк: Робоча група узгодила текст політичної угоди про розблокування роботи парламенту

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG