Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 08:41

Кримський парламент не хоче відзначати козацько-кримську перемогу над московитами у Конотопській битві


Володимир Притула Сімферополь, 16 квітня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Кримський парламент не хоче відзначати козацько-кримську перемогу над московитами у Конотопській битві. Верховна Рада Криму сьогодні закликала Президента України Віктора Ющенка скасувати його указ «Про відзначення 350-річчя перемоги війська під проводом гетьмана України Івана Виговського у Конотопській битві».

Проросійські активісти закликають «припинити виховання дітей «у дусі, ворожому Росії»
Гетьман Іван Виговський
(public domain)
Під стінами кримського парламенту – невеликий мітинг прихильників Російського фронту Сергія Шувайникова. Його учасники вимагають від влади припинити виховання дітей «у дусі, ворожому Росії». І хоча досі кримські депутати досить скептично ставилися до діяльності і вимог Сергія Шувайникова та його «фронту», цього разу вони відгукнулися, обравши темою годинної дискусії указ Президента України про відзначення ювілею Конотопської битви.

Улітку 1659 року під Конотопом об’єднане українсько-кримськотатарське військо під проводом гетьмана Івана Виговського розбило переважаючі сили московського царя. 11 березня Віктор Ющенко видав Указ про відзначення 350-ї річниці цієї події, доручивши, в тому числі й уряду автономії, організувати ювілейні заходи.

За звернення, підготовлене проросійськими фракціями, проголосували 73 депутати зі 100, лише 9 – проти. За даними поіменного голосування, це всі члени фракції «Рух-Курултай» і депутат Сергій Казаченко, який очолює одне з козачих формувань.

«Це гордість України, і я святкую це»

У документі мовиться, що «святкування ювілею братовбивства сприятиме лише роз’єднанню народу України», а проведення в Криму передбаченої указом наукової конференції, присвяченої історії українсько-кримського союзу середини 17 століття, «навряд чи поліпшить міжетнічні відносини в автономії».

«Не можна святкувати братовбивчий конфлікт! Не можна на крові заробляти якийсь авторитет!», – висловив спільну думку парламентської більшості активіст Російського блоку, депутат Святослав Матвєєв. Його колега-рухівець Леонід Пилунський іншої думки: «Конотоп – це велика перемога об’єднаного українсько-кримського війська над значно більшим московським військом. Це гордість України, і я святкую це».

Втім, святкуватиме ювілей битви не лише депутатська меншість. Зокрема, у Бахчисарайському районі відзначення подій відбудеться у повному обсязі.

«Обов’язково проводитимуться заходи, відповідні уроки в школах. Саме у дусі указу Президента. А те, що відбувалося у залі засідань, так це Російська громада, регіони і комуністи об’єдналися, щоб вкотре сказати своє «фе» Президенту України», – зазначив глава Бахчисарайської районної держадміністрації, депутат кримського парламенту Ільмі Умеров.

Матеріали до теми:

• Патріотичні організації Криму протестують проти втручання російських високопосадовців у внутрішні справи України • Російське питання у Криму • Помста за НАТО: проросійські організації в Криму відновлюють акцію «Україна без Криму»
XS
SM
MD
LG