Доступність посилання

ТОП новини

У найбільшому місті М’янми Янґоні приземлився перший літак ООН із гуманітарною допомогою


Прибуття трьох інших літаків наразі відкладається – військова влада країни не дала на це дозволу, повідомила Всесвітня продовольча програма ООН. За останніми офіційними даними, внаслідок тропічного циклону Нарґіс, який пройшов М’янмою минулих вихідних, загинули 23 тисячі людей, 42 тисячі вважають зниклими безвісти. Очікують, що кількість виявлених жертв зростатиме.

Потерпілі від циклону перуть і сушать білизну. 7 травня 2008 року
(AFP)
Прибуття трьох інших літаків наразі відкладається – військова влада країни не дала на це дозволу, повідомила Всесвітня продовольча програма ООН.

Міжнародна спільнота стурбована бюрократичними перешкодами, які не дозволяють співробітникам ООН потрапити до держави, раніше відомої як Бірма.

За останніми офіційними даними, внаслідок тропічного циклону Нарґіс, який пройшов М’янмою минулих вихідних, загинули 23 тисячі людей, 42 тисячі вважають зниклими безвісти.

Очікують, що кількість виявлених жертв зростатиме.

Учора тимчасова повірена в справах США у М’янмі Шарі Віллароса заявила, що має інформацію, за якою лише в найбільш потерпілій від циклону дельті річки Іраваді могло загинути понад 100 тисяч осіб.

За інформацією речника Управління ООН із координації гуманітарних питань Ричарда Горсі, близько 5 тисяч квадратних кілометрів території країни в дельті Іраваді за станом на вчорашній день залишалися затоплені водою.

За оцінками, внаслідок циклону Нарґіс, що виник у Бенгальській затоці і пройшов територією п’яти провінцій М’янми минулих вихідних, втратили домівки близько мільйона людей.

Владну хунту критикують за бездіяльність в умовах кризи і небажання спростити процедуру доступу до країни для міжнародних гуманітарних агенцій.

Гуманітарні організації попереджають, що найбільшими загрозами для тих, хто вижив в умовах стихії, стануть нестача питної води і захворювання.

Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ наголошує, що діти є найбільш незахищеними в цій ситуації і потребують негайної допомоги.
XS
SM
MD
LG