Доступність посилання

ТОП новини

Велика Британія вважає Україну своїм стратегічним партнером


Це зафіксовано у спільній заяві, ухваленій за підсумками сьогоднішньої зустрічі Президента України Віктора Ющенка та прем''єр-міністра Великої Британії Ґордона Брауна у Лондоні.

Це зафіксовано у спільній заяві, ухваленій за підсумками сьогоднішньої зустрічі Президента України Віктора Ющенка та прем''єр-міністра Великої Британії Ґордона Брауна у Лондоні.

Великобританія заявляє, що після досягнення критеріїв членства Україна «повинна стати повноправним членом ЄС». А нова посилена угода між Україною та Євросоюзом повинна мати форму політичної асоціації та економічної інтеграції. «Це знаменуватиме суттєве поглиблення наших відносин і надасть Україні значні можливості для інтеграції в європейську економіку», відзначається у заяві.

Ґордон Браун наголосив, що Великобританія очікує на подальший прогрес в процесі приєднання України до ПДЧ під час зустрічі країн-членів НАТО на рівні міністрів закордонних справ у грудні цього року.

Україна та Велика Британія розпочинають переговори стосовно укладення двосторонньої угоди щодо спрощення візового режиму.

Також Велика Британія підтримує необхідність проведення конференції донорів, які би змогли зібрати кошти для модернізації транзитної газо- та нафтотранспортної інфраструктури України.

За словами прем''єр-міністра Ґордона Брауна, Україна також може розраховувати на технічну допомогу в організації безпеки під час проведення Євро-2012. «Велика Британія готова до надання допомоги Україні у її підготовці до проведення футбольного чемпіонату ЄВРО-2012 і вже ініціювала проект обміну між британськими та українськими правоохоронними органами».

Прем''єр-міністр Великої Британії також висловив готовність до співпраці з Україною в питаннях вшанування пам''яті жертв Голодомору.

«Україна та Велика Британія співпрацюватимуть з метою сприяння вшанування пам''яті та збільшення обізнаності громадськості з Голодомором в Україні 1932-1933 років, в тому числі в рамках міжнародних організацій», – йдеться у спільній заяві.
XS
SM
MD
LG