Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада знову не змогла зрушити з місця


Тетяна Ярмощук У четвер парламент вже традиційно не працював. Торги всередині правлячої коаліції традиційно безрезультатні. Однак звинувачення на адресу партнерів у ній стають дедалі різкішими.

Київ, 15 травня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – У четвер парламент вже традиційно не працював. Торги всередині правлячої коаліції традиційно безрезультатні. Однак звинувачення на адресу партнерів у ній стають дедалі різкішими.


Відкрилися, два рази оголосили перерву і знову закрилися. Парламентське засідання знову не відбулося. У Блоці Юлії Тимошенко продовжують вимагати, щоб Верховна Рада насамперед ухвалила пакет антиінфляційних законопроектів. Бютівці кажуть, що йтимуть до кінця, і продовжуватимуть блокувати трибуну, допоки не доб’ються свого.

Лідер фракції БЮТу Іван Кириленко заявив: «Ми не ставимо питання про вихід з коаліції. Але ми підозрюємо, що, можливо, там уже щось інше є. То якщо є інше, ми не маємо нічого проти. Далі перебувати при владі де-юре, а де-факто бути в опозиції, це вже не смішно. Якщо є інші конфігурації, то хай їх «обнажають». Зараз винна невістка... того не торкнися, того не зачепи».

Представники ж «Нашої України – Народної самооборони» називають позицію партнерів по коаліції нелогічною і вперто продовжують наполягати, що першим має бути проголосований законопроект про Кабінет Міністрів.

Представник НУНСу Руслан Князевич зазначив: «Проти закону про Кабмін виступають ті, хто його не читав, оскільки там немає жодних речей, про які так голосно говориться, які повертають владу Президенту. До другого читання переважна кількість норм вихолощена. Не можна так просто закрити на нього очі. Згідно з тимчасовим регламентом, допоки не закінчено розгляд питання, інші питання не можуть розглядатися».

На користь Партії регіонів?

Нинішня ситуація у парламенті, насамперед, вигідна Партії регіонів, вважає політичний експерт Олександр Палій, як це уже було у 2005 році.

«Зараз Партія регіонів так само спостерігає і не демонструє ніякої здатності до будь-якої результативної політичної активності, однак спостерігає за цією битвою. Це, схоже, дуже мудра поведінка, яка в наших українських умовах уже приводила до результату», – зауважив Олександр Палій. За час свого існування нинішня коаліція зробила, фактично, три речі: обрала спікера, обрала Прем’єра та сформувала уряд і ухвалила державний бюджет, до якого, до речі, ще у березні мали бути внесені зміни та доповнення.

Матеріали до теми:

• Засідання Верховної Ради знову відкрили, розпустили на перерву і закрили до п’ятниці • Спроба №3. Чи запрацює сьогодні парламент?

• Стабільність хаосу. Як політики виходитимуть із політичної кризи?

• БЮТ може погодитися на дострокові вибори, якщо опозиція підтримає його зміни до Конституції • Уряд не подавав до Верховної Ради антиінфляційного пакету законопроектів, заявив голова Секретаріату Президента Віктор Балога • Віктор Ющенко, Юлія Тимошенко та Арсеній Яценюк шукали вихід із кризової ситуації • Тимошенко: в парламенті саботують боротьбу уряду з інфляцією; Яценюк: прем’єра дезінформують • Верховна Рада відкрила і закрила ранкове пленарне засідання, депутати від БЮТ продовжували блокувати президію

• Коаліційний канкан. Чи розблокує БЮТ парламентську трибуну?

• Юлія Тимошенко попередила Віктора Ющенка, що перестане бути його партнером, якщо роботу Кабміну й надалі блокуватимуть • НУНС вважає неповагою до Президента блокування його виступу Блоком Юлії Тимошенко • Голова Секретаріату Президента поклав відповідальність за «черговий зрив роботи парламенту» на БЮТ • Юлія Тимошенко: блокування роботи парламенту триватиме до розгляду антиінфляційних законів • Президент вважає надуманим і безпрецедентним блокування Верховної Ради представниками коаліції • БЮТ блокує трибуну і президію парламенту, Президент так і не виступив
XS
SM
MD
LG