Доступність посилання

ТОП новини

МЗС України: Запровадження обмежень на в’їзд до Росії українським політикам є немотивованим і позбавлене логіки


Про це йдеться у заяві прес-служби Міністерства закордонних справ України, оприлюдненій у суботу. МЗС Російської Федерації повідомило, що російська сторона була вимушена прийняти рішення стосовно обмежень на в’їзд до Росії українським політикам у відповідь на заборону в’їзду в Україну меру Москви Юрію Лужкову. Служба безпеки України 12 травня заборонила в''їзд в Україну меру Москви Юрію Лужкову у зв''язку з його заявами 11 травня в Севастополі. Лужков висловився за скасування Договору про дружбу між Україною і Росією.


Про це йдеться у заяві прес-служби Міністерства закордонних справ України, оприлюдненій у суботу.

Згідно з документом, 22 травня цього року МЗС Російської Федерації повідомило, що російська сторона нібито була вимушена прийняти рішення стосовно обмежень на в’їзд до Росії українським політикам у відповідь на заборону в’їзду в Україну меру Москви Юрію Лужкову.

«У зв’язку з цим наголошуємо, що вимушеною була реакція саме української сторони. Відмова Ю.Лужкову у в’їзді на територію нашої держави зумовлена тим, що неодноразові вимоги припинити антиукраїнські заяви на порушення законів України залишалися без уваги. Більше того, Ю.Лужков, проігнорувавши застереження Служби Безпеки України щодо неприпустимості подібних заяв, 11 травня ц.р. у м. Севастополь вкотре поставив під сумнів територіальну цілісність нашої держави», – наголошується у заяві прес-служби Міністерства закордонних справ України.

Згідно з заявою МЗС України, рішення російської сторони про обмеження на в’їзд до Росії є немотивованим, позбавлене логіки і не може розглядатися як адекватна відповідь на обґрунтовані дії України щодо Юрія Лужкова. МЗС України закликає російську сторону припинити практику прийняття немотивованих рішень, які можуть стосуватися широких кіл українського політикуму.

Служба безпеки України 12 травня заборонила в''їзд в Україну меру Москви Юрію Лужкову у зв''язку з його заявами 11 травня в Севастополі на святкуванні 225-річчя Чорноморського флоту Росії. Юрій Лужков заявив, що питання державної належності Севастополя «залишилося невирішеним», і Росія це питання вирішуватиме на користь свого «державного права». Лужков висловився за скасування Договору про дружбу між Україною і Росією.

Матеріали до теми:

• Російське МЗС радить першому заступникові міністра юстиції України утриматися від відвідування Росії • Росія заборонить в’їзд українським політикам, які діями і висловлюваннями шкодять країні – МЗС Російської Федерації

• Юрій Лужков далі заявляє, що Росія «повинна підтвердити статус Севастополя як російського міста» • СБУ заборонила мерові Москви Юрієві Лужкову в’їзд до України. А Затуліна попередили • Юрій Лужков попри попередження СБУ знову заявив у Севастополі, що питання про належність міста не вирішене, і висловився за скасування договору про дружбу між Україною і Росією • Про «тіньові гроші» Лужкова у Севастополі
XS
SM
MD
LG