Доступність посилання

ТОП новини

<b>Питання про підвищення ціни на газ для України ще не вирішене</b>


Про це заявили і в російському Газпромі, і в Нафтогазі України.

Як заявив у Москві речник Газпрому Сергій Купріянов, ціна на газ для України залежатиме від того, наскільки піднімуть ціни на нього Туркменистан, Узбекистан і Казахстан, а переговори про це ще не завершені.

А в Києві речник Нафтогазу України Валентин Землянський сказав, що робити висновки ще зарано, бо ще тривають і переговори Нафтогазу і Газпрому, і остаточне рішення буде відоме тільки після їхнього закінчення.

Раніше в п’ятницю міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що з 1 січня наступного року ціна на газ для України підвищиться майже вдвічі.

Про це, сказав він, ішлося на зустрічі президентів Росії і України Дмитра Медведєва і Віктора Ющенка у Санкт-Петербурзі в рамках неформального саміту голів держав-учасниць СНД.

«1 січня наступного року центральноазійські країни переходять на європейські ціни продажу свого газу, а саме з центральноазійського газу формується значна частина газового балансу України, і цей газ іде через російську територію. Ціна на газ для України у зв’язку з цим об’єктивно суттєво підвищиться», – заявив російський міністр.

Коментуючи ці слова, речник Газпрому лише сказав, що така оцінка «має право на існування».

А речник Нафтогазу України назвав цю заяву «не більш як політичною».

Україна не має прямих контрактів із країнами Центральної Азії на постачання газу, паливо до неї постачає Росія.

Зараз Україна купує переважно центральноазійський газ у Росії за 179,5 доларів за тисячу кубометрів.
XS
SM
MD
LG