Доступність посилання

ТОП новини

Антинатовські протести – не перешкода для міжнародної конференції


Під антинатовськими гаслами у Києві працює міжнародна конференція «Політична трансформація НАТО: виклики і перспективи для України»

Її організував Центр європейських студій за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» та Польського інституту міжнародних справ.

Близько ста прихильників Комуністичної партії та лівих молодіжних рухів України перешкоджали вранці учасникам конференції, заблокувавши вхід до приміщення Президії національної академії наук. Учасники цього заходу поставились до дій лівих спокійно. За словами Посла Словаччини Урбана Руснака, «це – громадянська позиція, кожен має право мати її. Щоправда, мені дещо соромно, тому що ці люди, скоріше за все, не усвідомлюють, що вони творять».

Олександр Володін, київський політолог, зазначає: «Як завше, наша влада – он бачите? Десь один міліціонер бігає. А все інше – ну що казати? Дійсно, знову починається... Як завжди, замість свободи вибору і свободи думки, іде пресинг».

Представник КПУ, відмовившись представлятись, вважає, що НАТО «всюди веде війну. Ми не хочемо війни – ми за мир».

У ці хвилини учасники конференції – політологи та військові з України, Польщі, Словаччини, Румунії і Чехії – обговорюють питання трансформації європейської системи безпеки і можливого подальшого розширення НАТО за рахунок України і Грузії.

У грудні цього року Північноатлантичний союз має знову розглянути готовність України приєднуватися до Плану дій для членства в НАТО.

Україна розраховує отримати запрошення до Плану дій на цій грудневій зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG