Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародні донори обіцяють Афганістанові мільярди доларів допомоги


На конференції для збирання коштів для Афганістану в Парижі в четвер пролунали обіцянки на більш як 20 мільярдів доларів.

Цю остаточну суму оголосив на закінчення конференції міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер.

Під час конференції, зокрема, перша леді США Лора Буш заявила, що Вашингтон надасть Афганістанові понад 10 мільярдів доларів на відбудову країни.

Великі обіцянки надійшли також від Великої Британії, Японії й Німеччини, менші ще від низки країн. Світовий банк збирається переказати Афганістанові понад мільярд доларів протягом п’яти років.

На початку конференції президент Афганістану Хамід Карзай звернувся до делегатів понад 65 країн і 15 міжнародних організацій і установ допомогти зібрати 50 мільярдів доларів на п’ятирічний план розвитку його країни.

Тим часом іще не цілком зрозуміло, яка частка з понад 20 мільярдів доларів, про які говорили в Парижі, є новими сумами, а яку вже обіцяли раніше, а сьогодні просто пригадали.

Водночас Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун закликав Афганістан докласти більше зусиль на боротьбу з корупцією і гарантувати відкритість у витрачанні цих коштів.

На необхідності краще координувати міжнародну допомогу й боротися з корупцією наголошено і в спільній заяві донорів.
XS
SM
MD
LG