Доступність посилання

ТОП новини

Польща хоче почати з Україною нові переговори про малий прикордонний рух


У Міністерстві закордонних справ Польщі вважають, що такі переговори стосовно зауважень Європейської Комісії до вже існуючого договору між Україною і Польщею мали б початися в червні, передає агентство Українські новини.

Представник Консульського департаменту польського МЗС повідомив, що сторони вже проводять консультації із приводу зауважень Єврокомісії, але дата початку офіційних переговорів із цього приводу поки не визначена.

Він відмовився коментувати можливість ратифікації договору про малий прикордонний рух між Польщею й Україною до липня, як планували раніше.

Єврокомісія вимагає скоротити прикордонну зону в рамках договору між Польщею і Україною до 30 кілометрів, як передбачають норми ЄС, із 50, як записали в договорі.

Єврокомісія також вимагає скасувати передбачене договором обов’язкове страхування громадян, які перетинають кордон у рамках малого прикордонного руху.

Тим часом Голова Верховної Ради висловив думку, що польський парламент ратифікує угоду в тій формі, у якій її було підписано.

Під час наради з представниками органів місцевого самоврядування у Львові в четвер Арсеній Яценюк додав, що сподівається на вирішення питання протягом двох місяців.

XS
SM
MD
LG