Доступність посилання

ТОП новини

У Європі закликають продовжити ратифікацію нової угоди про ЄС попри її провал в Ірландії


Президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу звернувся до решти країн Євросоюзу продовжувати процес ратифікації Лісабонської угоди.

Із таким самим закликом виступили в спільній заяві Франція з Німеччиною.

За словами Баррозу, керівники країн ЄС на своєму саміті наступного тижня тепер муситимуть вирішувати, як знайти вихід із глухого кута.

Як сказав президент Єврокомісії, лідери Євросоюзу мають «шукати можливості колективної відповіді на це питання, бо це колективна відповідальність».

За оприлюдненими сьогодні офіційними даними вчорашнього референдуму в Ірландії, проти схвалення Лісабонської угоди проголосували майже 53,5 відсотки учасників референдуму.

Ірландія є єдиною країною Європейського Союзу, законодавство якої вимагає референдуму з таких питань, як нова угода про засади функціонування ЄС.

Ця угода, відома як Лісабонська, мала на меті замінити проект конституції ЄС, що його 2005 року відкинули на референдумах у Франції й Нідерландах.

Ця угода, як планували, мала набути чинності вже з 1 січня наступного року, але спершу її мусили ратифікувати всі 27 країн-членів ЄС.

18 із них уже схвалили її в парламентах.

Поразка нової угоди в Ірландії, як вважають, стане серйозним ударом по планах реформувати Європейський Союз.
XS
SM
MD
LG