Доступність посилання

ТОП новини

Київ радить Москві турбуватися про українську мову в Росії, а не про російську в Україні


Так у Міністерстві закордонних справ України зреагували на понеділковий коментар зовнішньополітичного відомства Росії про нібито «всілякі переслідування» російської мови в Україні.

«Я б рекомендував занепокоїтися станом функціонування української мови в Росії, пошукати відповідь на запитання: які ж умови створені в Росії для задоволення культурних і освітніх потреб українців і скільки українських шкіл у Москві?» – заявив у вівторок керівник прес-служби українського МЗС Василь Кирилич.

Він також зазначив, що російська сторона в своїй заяві вдалася до узагальнень і не навела жодних фактів, що підтверджували б утиски російської мови в Україні, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.

«Потрібно ґрунтуватися на фактах і уникати в черговий раз узагальнень. Будь-які заяви з цього приводу є нічим іншим, як надуманими формулюваннями, що жодним чином не відображають реального стану справ в Україні», – сказав речник українського зовнішньополітичного відомства.

У понеділок Міністерство закордонних справ Росії виступило з твердженням, що «вперте небажання прихильників форсованої українізації вирішувати проблему російської мови на підставі чинних законодавчих і відповідних міжнародних актів призводить до відчуження значної частини населення від влади і створює напружену атмосферу в суспільстві».

«У Москві виходять із того, що до питання про російську мову в Україні слід підходити з урахуванням законних прав і інтересів мільйонів громадян України, які вважають її за свою рідну й користуються в повсякденному житті», – повчав департамент інформації і преси російського зовнішньополітичного відомства в своєму коментарі.

«Це зміцнить багатовікові традиції російсько-української двомовності, а також активно сприятиме духовному зближенню наших слов’янських народів і розвиткові гармонійних міжнаціональних відносин на Україні», – пояснили в російському міністерстві цілі Москви щодо України.

При цьому цей коментар МЗС Росії ґрунтувався на заявах про нібито «всілякі переслідування» російської мови в Україні, які пролунали ще місяць тому в Луганську на конференції з назвою «Російська мова як чинник розвитку духовності в сучасній Україні».

Зокрема, низка наведених у коментарі тверджень є майже дослівними цитатами з виступу на тій конференції народного депутата від Партії регіонів Бориса Колесніченка.

Серед таких цитат, які в Москві взяли за правду і внесли в текст свого офіційного коментаря, – те, що «за останні 16 років в Україні видали понад 70 нормативно-правових актів, спрямованих на обмеження (російської мови) в суспільно-політичному житті», що «в результаті різко падає письменність населення, люди, не знаючи ні української, ні російської мови, вдаються до так званого «суржику», чи те, що «незграбні дії влади України з дерусифікації культурно-гуманітарного простору вже поставили Україну за освіченістю на 67 місце у світі».
XS
SM
MD
LG