Доступність посилання

ТОП новини

«Регіони»: Де-факто в парламенті вже є новий формат коаліції


«Учора ми хотіли вам де-факто продемонструвати склад нової коаліції. І ви б, коли побачили голосування, відразу б побачили склад нової коаліції. Але нам не дали і сьогодні не дали де-факто це продемонструвати. А пан Яценюк не дає де-юре це зробити. Але я переконаний, що це процес зупинити неможливо», – сказав Радіо Свобода у п’ятницю представник Партії регіонів Михайло Чечетов.

Голова Верховної Ради закрив п’ятничне засідання, оголосивши, що «в умовах заблокованої сесійної зали немає сенсу робити вигляд, що парламент працює».

Водночас Арсеній Яценюк пообіцяв захищати парламент «до останнього патрона».

«Якщо є нова коаліційна угода і вона відповідає вимогам закону, будь ласка, поставте цю нову коаліційну угоду на стіл, і буде задекларовано, що є нова коаліція. Як Голова Верховної Ради я буду захищати цей парламент, який він не є – адже це український парламент, за який проголосували, – «до останнього патрона», – заявив спікер.

Верховна Рада закрила пленарне засідання в п’ятницю, фактично його і не розпочавши.

Депутати від БЮТ другий день поспіль блокували парламентську трибуну. Вони пояснюють, що у такий спосіб вимагають повернення до розгляду законопроектів про обмеження депутатських пільг та про імперативний мандат для народного депутата.

«Сьогодні йдеться про законопроект щодо зняття пільг. Про це говорили всі, обіцяли всі, а робити сьогодні ніхто нічого не хоче. Така робота, робота в холосту, а особливо така, яка відбувалася останнього тижня, не потрібна сьогодні суспільству, тому потрібно зібратися і радикально вирішувати це питання», – заявив представник БЮТ Анатолій Семинога.

Наступне чергове пленарне засідання має відбутися 8 липня.

Арсеній Яценюк укотре заявив: якщо в парламенті буде подання 150 депутатів про проведення позачергової сесії, вона буде скликана у 3-денний термін.

За словами спікера, під час проведення консультацій у п’ятницю до відкриття засідання він пропонував лідерам фракцій зняти усі політичні питання і розглядати виключно важливі для країни законопроекти, але ця пропозиція підтримки не знайшла.

При цьому Арсеній Яценюк повідомив, що резолюції недовіри Кабінету міністрів не було внесено до парламенту. Якщо така резолюція буде внесена, то «відповідно до статті 225 тимчасового регламенту необхідно принаймні 17 днів на те, щоб ця резолюція розглядалася і в комітетах Верховної Ради, і в Кабінеті Міністрів», – сказав Яценюк.

Також на той момент, за словами спікера, у парламент не внесли і проект постанови про зміну керівництва Верховної Ради. Про намір подати такий документ заявляли представники Партії регіонів, оскільки вони вимагають заслухати у парламенті звіт уряду і вважають, що Голова Верховної Ради не може організувати необхідну для цього роботу парламенту.

«Якщо таке подання буде, я гарантую, що забезпечу процес голосування. У владу треба гордо заходити і гордо виходити. У тому випадку, якщо є 226 голосів», – сказав Арсеній Яценюк.

Пізніше в п’ятницю прес-служба Партії регіонів повідомила, що у Верховній Раді зареєстрували проект постанови про розгляд відповідальності уряду, який підписали понад 150 депутатів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG