Доступність посилання

ТОП новини

Ухвалення законів чи поновлення політичних баталій?


Кирило Булкін

Київ – Не за горами парламентські канікули, а тим часом не ухваленими залишаються численні закони, які вже давно винесені на розгляд Верховної Ради. Які з них народні депутати все ж таки спробують встигнути проголосувати, і що може стати цьому на заваді?


До закінчення нинішньої парламентської сесії ще місяць, проте пленарних тижнів залишається лише два. Але на заваді ухваленню законів, багатьох з яких країна чекає вже давно, може стати не лише брак часу. Цілком імовірним є й поновлення політичних баталій.

Проте народний депутат України Ксенія Ляпіна вважає, що деякі законопроекти є настільки значущими, що народні обранці не дозволять собі принести їх у жертву поточним інтересам політичної боротьби: «Найважливішими є зміни в Закон про держбюджет, і я думаю, що це буде прийняте, незважаючи на політичні баталії, оскільки це була й вимога опозиції, і бажання коаліції, тобто навряд чи знайдеться публічна теза, чому, власне, треба, щоб не підвищувались мінімальні соціальні стандарти».

Серед інших важливих законопроектів Ксенія Ляпіна називає ті, що стосуються питань місцевого самоврядування, соціального забезпечення медичних працівників, про зміни до закону про об’єднання власників багатоквартирних будинків та інші. Вона сподівається, що ці законопроекти не лише будуть розглянуті, але й зможуть зібрати більшість голосів на свою підтримку.

Дражливі питання можуть заблокувати роботу Верховної Ради

Однак директор програм школи політичної аналітики Києво-Могилянської Академії Василь Яблонський вказує на деякі з каменів спотикання, які можуть стати на заваді продуктивній роботі Верховної Ради: «Першим 17 числа стоїть проект постанови про звільнення Валентини Семенюк з посади голови Фонду Державного майна. Очевидно, це питання може вибити роботу Верховної Ради України з колії і може призвести аж до блокування. 20 число – там заплановано звіт Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення. Розподіл, контроль телеефіру – це також дражливі питання, які можуть заблокувати роботу Верховної Ради».

Водночас Василь Яблонський відзначає, що розгляду чекають нагальні законопроекти, як, наприклад, той, що стосується врегулювання дорожнього руху. А на останньому пленарному тижні 8-11 липня народні депутати мають розглянути Президентський проект Закону про ринковий нагляд, Закони про нотаріат, про доповнення до Кодексу законів про працю та інші. Зволікання з їх ухваленням буде вкрай шкідливим для країни, вважає експерт.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG