Доступність посилання

ТОП новини

День біженця: в Закарпатті його відзначати особливо є кому


Ужгород – 70 відсотків усіх звернень із проханням надати статус біженця в Україні розглядають саме в Закарпатській області. Регіон, через який намагаються потрапити до країн Європи нелегальні мігранти з Азії, Африки, країн-учасниць СНД, для багатьох із них надовго стає прихистком. Нерідко ці люди вирішують подати документи на оформлення статусу біженця. Нині 17 з них таке право, надане Україною, дозволить вийти з закритого пункту утримування нелегалів.

Місце тимчасового утримування нелегальних мігрантів у «Павшино», що в Закарпатській області. На вирішення своєї долі тут чекають понад 400 вихідців з Азії та Африки.
За статусом біженця, щоб вийти на волю. Саме так чинять чимало нелегальних мігрантів, яких затримали в Закарпатті чи при спробі перетину державного кордону і доправили до Місця тимчасового утримання нелегальних мігрантів «Павшино».

Звідси зазвичай можна вийти лише в тому разі, якщо подати документи до міграційної служби з проханням надати статус біженця. Чимало вихідців із Азії та Африки так і роблять.

Документ, що підтверджує звернення, дає можливість вільно пересуватися Україною на час розгляду справи, шукати собі житло, працювати, каже начальник Закарпатського управління міграційної служби Микола Товт.

«Закон і конвенція про біженців говорять перш за все про те, що держава зобов’язується забезпечити доступ шукачів притулку до процедури статусу біженця. Тобто з заявою може звернутися будь-хто з іноземців, навіть із тих, хто затриманий за незаконне перебування в Україні або за спробу незаконного перетину кордону», – нагадує він.

Із кожним роком охочих отримати статус біженця все більше

Таким правом із кожним роком намагається скористатися все більше й більше нелегальних мігрантів: якщо у 2006 посвідки про те, що вони звернулися по статус біженця, отримали й фактично вийшли на волю 700 осіб, то вже торік – 1200.

17 осіб з-поміж цих нелегаьних мігрантів, які живуть у «Павшині», сьогодні отримали документи, які дають їм право на проходження процедури отримання статусу біженця.
Щоправда, з-посеред останніх лише 90 особам дозволили продовжити процедуру набуття статусу біженця. але й це ще далеко не гарантує його отримання, каже Микола Товт.

«Лише за 5 місяців цього року ми розглянули понад 400 звернень щодо надання статусу біженця. Станом на 1 квітня на міграційному обліку у нас перебуває 15 визнаних біженців – усі вони вихідці з Сомалі, Іраку, Афганістану, Шрі-Ланки», – каже керівник міграційної служби.

Прикордонники ж нарікають на такі лояльні щодо нелегалів закони. Вони кажуть: те, що цих громадян випускають на волю, лише додає роботи правоохоронцям – мігранти, живучи в Закарпатті, й надалі продовжують штурмувати кордони.

Рівні права чи зловживання правами?

Саме тому міграційну службу нерідко звинувачують у безпідставному виданні цих документів, каже полковник прикордонної служби Володимир Горожанкін.

«Згідно з законодавством, міграційна служба розглядає заяви, після чого ці особи отримують можливість вийти з таборів і жити у визначених районах на час процедури розгляду надання статусу біженця. На жаль, часто-густо стикаємося з ситуацією, коли такі заяви видаються безпідставно, видаються особам, чиї особисті дані не встановлюються…» – стверджує прикордонник.

Але у міграційній службі свою роботу продовжують. Микола Товт вважає, що всі люди мусять мати однакові права.

Нині ж, коли у всьому світі відзначають День біженця, іще кільком потенційним таким людям, які вже місяцями перебувають у МТТ «Павшино», пощастить: 17 з них видадуть документи, які законно дозволяють вихід на волю.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG