Доступність посилання

ТОП новини

Фільм про англійського хірурга в Україні отримав міжнародну нагороду (європейська преса)


В газетах знову згадують про екстраординарні дії британського хірурга під час операцій на мозку в українській клініці, але цього разу йдеться вже про документальний фільм британського режисера на цю тему. А чимало видань розмірковують, як може вплинути провал Лісабонського договору ірландцями на результати самміту ЄС – Росія в Ханти-Мансійську.

Європейська преса інформує про підсумки світового конкурсу документальних фільмів під назвою «Срібний документ», що проходив минулого тижня в Лос-Анджелесі. У ньому брали участь представники 60 країн світу, які привезли понад 100 документальних стрічок. Стамбульська «Тюркіш Дейлі Ньюс» відзначає, що серед переможців із другою премією за кращу міжнародну особливість є документ британського режисера Джеффрі Сміта під назвою «Англійський хірург». У фільмі йдеться про нейрохірурга з Південного Лондона Генрі Марша, який по кілька тижнів на рік оперує в українській клініці і передає свої секрети місцевому приятелю, також нейрохірургові, Ігорю Курильцю. Фільм якраз про те, що ці двоє працюють в українські лікарні фантастично вміло, але інколи у примітивних умовах. Наприклад, Марш здійснює надскладні операції на мозку при місцевій анестезії, коли пацієнт у повній свідомості, та ще й за допомогою примітивної господарського дриля німецької фірми «Бош» за 300 гривень. Інколи трапляється, що батарея дриля сідає якраз під час операції. Як інформує «Тюркіш Дейлі Ньюс», жюрі фестивалю в Лос-Анджелесі назвало цей документ «найгострішим і надихаючим фільмом із усіх які ми бачили, і він показує двох чоловіків, які ризикують виходити за межі реальності, щоб зробити щось екстраординарне».

Впливова лондонська «Файненшел Таймс» вважає, що суєта довкола Лісабонської угоди може ускладнити переговори про новий договір між ЄС та Росією. Газета цитує російського посла в ЄС Володимира Чижова, який заявив «я щиро бажаю нашим європейським партнерам віднайти вихід із чергового глухого кута. І як би там не сталося, ми не збираємося зловтішатися. Зрозуміло, це не свідчить про силу ЄС, але ми будемо уважно стежити за розвитком ситуації». Представник Росії висловив також жаль, що не ратифікована Лісабонська угода не вносить ясності в структурну перебудову ЄС і ускладнює переговори щодо нового договору про стратегічне партнерство з Москвою. Посол Росії також зауважив, що після самміту в Ханти-Мансійську в четвер-п’ятницю нову угоду обговорюватимуть у Брюсселі 4 липня, «поки американці сплять чи святкують» День незалежності США. Чижов також застеріг Європу від надмірних сподівань на присутність в Ханти-Мансійську президента Дмитра Медведєва, бо, на його думку, «не варто очікувати якихось серйозних змін у політиці російської сторони».

(Прага –Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG