Також цей закон, що має назву Закон про рівність, змусить працедавців у громадському секторі розкривати різницю в оплаті праці між статями у їхніх організаціях.
А ще законопроект передбачає заборону будь-якої дискримінації за віковою ознакою.
Представляючи плани у Палаті Громад парламенту, Гарман сказала, що закон, який обговорюватимуть пізніше цього року, має на меті усунути серйозну нерівність, що все ще існує у британському суспільстві. Він має посилити справедливість і підтримати культурне розмаїття, а також своєю відкритістю допомогти Британії стати більш конкурентоспроможною у світовій економіці.
Найважливіше – захистити рівність жінок
Ґендерна нерівність в оплаті праці, можливо, є найбільш потрібною Британії частиною нових пропозицій. Адже нині жінки, що працюють у Британії погодинно, заробляють на годину на 40 відсотків менше, ніж чоловіки, що виконують таку саму працю, перебуваючи на повній ставці. Це, на думку Гарман, є обурливим.
Міністр риторично запитала в інтерв’ю у п’ятницю: чи не вважає часом британське суспільство, що жінка на 40 відсотків менш розумна, віддана і кваліфікована або докладає настільки ж менше зусиль? Гарман вважає це дискримінацією в чистому вигляді, яку треба назавжди усунути з життя.
«Неможливо протидіяти дискримінації, коли вона є прихованою. Тому нам потрібна нова доба відкритості, коли йдеться про оплату праці. Так, щоб жінка могла побачити на власному робочому місці, наскільки більше чоловік-керівник платить чоловікові-працівникові», – сказала вона, виступаючи у парламенті.
Міністр Гарман передбачає об’єднати в один документ усе попереднє антидискримінаційне законодавство, що, на її думку, усуне бюрократичні перепони для підприємництва.
Закон має протидіяти й іншим різновидам дискримінації
Дозвіл на «позитивну дискримінацію» покликаний допомогти таким організаціям, як, наприклад, поліція, краще відображати етнічний і ґендерний склад місцевих громад, бо полегшить можливості для набору більшого числа жінок і представників етнічних меншин.
Проте, якщо в якійсь школі директор-жінка схоче дискримінувати на користь учителя-чоловіка у колективі, що повністю складається з жінок, це також буде можливо.
Дискримінація за віковою ознакою на робочому місці у Британії заборонена законом з 2006 року, проте нове законодавство протидіятиме ширшим формам забобонів, пов’язаних із віком людини.
Закон також заборонить національній системі охорони здоров’я відмовляти пенсіонерам у деяких видах лікування через їхній вік, хоча лікарі і далі матимуть право на відмову, якщо на це є переконливі медичні підстави.
(Лондон – Прага – Київ)