Доступність посилання

ТОП новини

Литва продовжує зазнавати кібератаки


Як повідомляють фахівці Регуляторного управління зв’язку, напади йдуть через підставні комп’ютери, розташовані «на територіях на схід від Литви».

Найбільшого розмаху атака сягнула на вихідні. За повідомленнями, нападу зазнали близько 300 веб-сайтів, від сторінок Державної комісії з цінних паперів, Головної комісії з офіційної етики чи владної Соціал-демократичної партії Литви до сайтів автосалонів чи мережі продуктових крамниць.

Зміст сайтів було замінено на зображення символів колишнього Радянського Союзу, серпа з молотом і п’ятикутної зірки, разом із антилитовськими гаслами і просто лайкою на адресу Литви.

Як вважають, ідеться про напад проросійських хакерів, які таким чином «карали» Литву за нещодавній закон, який заборонив прилюдне вживання нацистської і радянської символіки.

Цими днями у російських інтернет-форумах швидко поширюються заклики влаштовувати кібернапади на Литву, а також Латвію й Естонію.

Але наразі в Литві офіційно ще не складають вини саме на російських хакерів.

Нинішній напад має значно менші обсяги, ніж минулорічний на сайти Естонії. Тоді в Таллінні говорили, що для тієї атаки вживалися комп’ютери з російських урядових установ.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG