Доступність посилання

ТОП новини

Президенти України і Азербайджану відкрили в Баку пам’ятник Тарасові Шевченку


Виступаючи на урочистій церемонії відкриття пам’ятника, Віктор Ющенко назвав це жестом поваги до українського народу і українсько-азербайджанських відносин. «Це данина тим цінностям, які нас зближують», – сказав він.

Надаючи високу оцінку життю і творчості Кобзаря, Президент, серед іншого, наголосив, що Шевченко сильний тим, що приніс у цей світ ті цінності, які важливі для кожної нації, і творчість Тараса Шевченка зрозуміла кожній нації.

«Я переконаний, що в образі Тараса Шевченка ми маємо генія, який прислужився всьому людству. Шевченко сильний тим, що він оспівав ті цінності, які важливі для кожної нації», – сказав Президент України.

Ільгам Алієв назвав символічним те, що пам’ятник Шевченкові, борцеві за свободу, стоїть на вулиці Свободи.

Він наголосив, що український і азербайджанський народи з повагою ставляться один до одного, що азербайджанська сторона надає значної уваги розвитку відносин з Україною, і відкриття цього пам’ятника є підтвердженням цього.

Після цього Президенти України та Азербайджану взяли участь у відкритті Днів української культури в Азербайджані, які триватимуть із 30 червня по 2 липня.

Віктор Ющенко та Ільгам Алієв також домовились відкрити українську школу в Азербайджані і азербайджанську школу в Україні.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG