Доступність посилання

ТОП новини

Британська служба безпеки: за загрозою для британців Росія – третя, після «Аль-Каїди» та Ірану (європейська преса)


Європейська преса звертає увагу на складні стосунки між Лондоном та Москвою напередодні саміту Групи Восьми, коли навіть британська служба безпеки називає Росію третьою, після «Аль-Каїди» та Ірану, загрозою для Лондона. Чимало видань звертають увагу на проблеми у стосунках між Абхазією та Грузією і вважають, що два народи приречені бути поруч та миритися, якщо хочуть добре жити у майбутньому.

Лондонська «Таймс» інформує, що британська служба безпеки назвала Росію третьою найсерйознішою загрозою для Великої Британії після «Аль-Каїди» та Ірану. Представники служби безпеки у Лондоні занепокоєні великою кількістю російських шпигунів у Британії і зрослим тиском ФСБ Росії на британських бізнесменів e Москві.

«Таймс» повідомляє також, що гострі проблеми у стосунках між двома країнами будуть предметом переговорів під час зустрічі лідерів Групи Восьми на японському острові Хоккайдо наступного тижня. Служба британського прем’єра Ґордона Брауна навіть відмовилась розкрити представникам газети вірогідний порядок денний його зустрічі з президентом Росії Дмитром Медведєвим.

Впливовий лондонський часопис «Економіст» звертає увагу на руйнівні наслідки грузино-абхазького конфлікту щодо занепаду колись прибуткових пляжів і пансіонатів абхазького узбережжя Чорного моря. Від війни між двома народами програли лише вони, наголошують британські експерти з «Економіста».

Це британське видання вважає, що основу етнічного конфлікту між абхазцями і грузинами заклав ще Йосип Сталін, коли він і його підручний Берія всіляко душили Абхазію та її народ. Але сьогодні, на думку «Економіста», два народи мусять шукати шляхи довір’я, бо ніхто третій не забезпечить їм у майбутньому доброго життя.

Російські газети «Комсомольская правда» й «Ізвестія» іронізують з приводу візиту до Києва Президента УЕФА Мішеля Платіні. І звертають увагу, насамперед, на «сервірування» цього візиту, ресторанні меню Платіні і його життя в київському готелі та формальну обстановку зустрічей в столиці України. «Ізвестія», наприклад, вважають, що ця поїздка Платіні в Україну мала менше інспекційне значення і більше –носила «політичний характер».

(Прага – Київ)

  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG