Доступність посилання

ТОП новини

Київ розблоковано: Уряд задовольнив майже усі вимоги перевізників


Кабінет міністрів на позачерговому засіданні розглянув вимоги міжнародних перевізників і задовольнив більшість із них.

У відповідь страйковий комітет перевізників повідомив, що знімає «облогу Києва».

Зокрема Уряд затвердив одну з основних вимог перевізників, а саме – порядок здійснення пропуску вантажів, які переміщаються через держкордон України у пунктах пропуску, розміщених на території морських портів України.

Йдеться про те, що порти не мають технологічного транспорту і перевізникам доводиться не лише довго простоювати у портах, а й підвозити вантажі на митний огляд.

Як пояснив голова Державної митної служби України Валерій Хорошковський, це стосується найбільше Іллічівського та Одеського портів. За його словами, за «3-4 місяці всі питання технології, які перешкоджали вільному обороту автотранспорту в портах, будуть зняті».

Наразі підписано відповідний спільний наказ Міністерства транспорту і Державною митною службою, який завізував страйковий комітет Асоціації міжнародних автоперевізників.

Мінтрансз зобов'язалося до 1 листопада повністю забезпечити технологічним транспортом порти, аби перевізники «не виконували роль візків». А Держмитслужба розробить технологічну схему проходження вантажами митного огляду без залучення водіїв.

Асоціація перевізників висловила задоволення діями Уряду.

Президент Асоціації Леонід Костюченко повідомив, що Уряд лише не задовольнив вимогу перевізників щодо запровадження нульової ставки ПДВ на ввезення вантажних автомобілів.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко пообіцяла вивчити закордонний досвід у цьому питанні і врахувати у майбутньому.

Щодо обмежень в'їзду вантажівок у денний час до Києва, то столична влада залишила їх в силі.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG