Доступність посилання

ТОП новини

Дайте дорогу! Автоперевізники продовжують акції протесту


На в'їздах до Києва триває акція протесту міжнародних автоперевізників: вони чекають рішення уряду

Українські міжнародні автоперевізники продовжують протестувати, вимагаючи зняти обмеження на перетин столиці. Скасуванням заборони на транзит претензії далекобійників не обмежуються, вони очікують від уряду застосування в Україні європейських норм при реєстрації транспортних засобів, запровадження дієвого контролю якості дизельного палива і стабілізації його ціни.

Українські міжнародні автоперевізники протестують практично на всіх в’їздах до Києва. Вантажівки займають кілька рядів, хоча одну смугу для проїзду все-таки залишають. Фури колонами, кожна складається більше ніж зі 100 авто, стоять в Одеському, Варшавському, Житомирському, Броварському, Харківському і Обухівському напрямках. Автоперевізники вимагають скасувати рішення столичної влади про заборону в'їзду вантажівок з 7-ої ранку до 20-ої години вечора. За словами учасника акції Віктора, Юлія Тимошенко згодна задовольнити вимоги автоперевізників, а мер столиці Леонід Черновецький проти. «Вони не домовилися, то ми безстрокову акцію ініціювали».

Перевізники скаржаться, що через цю заборону їм постійно доводиться простоювати багато часу на в’їзді до Києва, а жодних умов для відпочинку не створено. Існує в міжнародних перевізників проблема і з митницею, розповідає один із водіїв. «Ціна на пальне, заїзди в Київ не влаштовують, об’їзних доріг нема. Митниці, термінали мають бути за межами міста».

З усіх цих вимог поки що виконано лише одну – про перенесення державного митного контролю з приватного терміналу «Ягодин».

Чи стане ця акція протесту міжнародних перевізників безстроковою, залежить від сьогоднішніх кроків Кабміну, який першочергово має розглянути ці вимоги. Якщо ж очікування не виправдаються, то далекобійники погрожують взагалі не заїжджати до Києва, а акцію протесту поширити по всіх регіонах країни.

Натомість столична влада наполягає на правильності своїх дій стосовно вантажівок. Обмеження на в’їзд великого транспорту діє від початку літа. Фурам можна перетинати Київ лише з 20-ої вечора до 7-ої ранку. Саме завдячуючи такому рішенню затори у місті суттєво зменшилися, констатує міська влада. Адже щодня через мегаполіс їде понад мільйон машин. І чверть із них - транзитний транспорт. Тому й запровадили ці обмеження, які вже дали результат, переконують у Київській міськадміністрації. Начальник Головного управління транспорту Іван Шпильовий говорить, що час, за який вранці можна добратися на роботу в години пік зменшився в середньому на 20 хвилин, покращилася ситуація з безпекою і кількість ДТП за місяць зменшилася на 15%. «До того ж на сьогоднішній день на території Київської області є 436 майданчиків, де можна зупинити більше 2000 вантажних автомобілів».

Асоціація міжнародних автоперевізників вирішила не проводити з мером Києва ніяких консультацій, оскільки це, на її думку, марно.

Вони звернулися до Генпрокуратури. Хоч у Київській адміністрації наголошують, що запроваджуючи обмеження на в’їзд великого транспорту, в українській столиці скористалися досвідом багатьох європейських міст, в Асоціації міжнародних перевізників не погоджуються з аргументами столичного керівництва . Володимир Бідах, голова страйкового комітету Асоціації, запевняє, що, наприклад, Париж готувався до таких транспортних змін 11 років, спочатку були побудовані об’їзні дороги, винесені всі логістичні центри та митні склади за місто. І лише потім ввели такі обмеження.

Зі свого боку Юлія Тимошенко визнала, що автоперевізники змушені стикатися з багатьма проблемами - неправильне оподаткування, взаємодія з ДАІ, процедури на кордоні. За її словами, Кабінет міністрів розглянув усі зміни та доповнення до чинних законів, які стосуються системи оподаткування, митні процедури зробили такими, щоб вантажівки не простоювали днями й тижнями на митницях. «Уряд зміг задовольнити практично всі вимоги автоперевізників, тепер питання залишилося за Верховною Радою», - заявила Прем’єр.

А у Львові вже 2 місяці вантажівкам не можна в’їжджати до центру міста. Мерія заборонила фурам перетинати центральну частину ще на початку 90-х, проте цю заборону перевізники нерідко порушували. Але тепер вантажівок тут не зустрінеш.
Цього року почали чергувати патрульні служби ДАІ на усіх в’їздах у Львів.

Ніяких протестів перевізники не влаштовували. Міський голова Львова Андрій Садовий з цього приводу зауважив, що «робота показує свій позитив. Конфлікти у нашій країні можна зробити будь з чого. Треба ситуацію прогнозувати, допоки не виник конфлікт».

Взагалі до листопада, у зв’язку з ремонтними роботами, мерія обмежила рух транспорту в центральну частину міста. Маршрутні таксі зможуть проїжджати через центр Львова лише у неділю. Взагалі мерія планує поступово обмежити рух маршруток у центральній частині міста.

Тим часом в Асоціації міжнародних перевізників попереджають: якщо їхні вимоги не задовольнять, акція протесту перекинеться з Києва до інших регіонів України. І у такому разі не уникнути затримок із постачанням вантажів та псування товарів.

Чи менше стало заторів на дорогах після заборони в’їзду вантажівок?
Олександр, офіціант: Менше стало і машин, і заторів!
Світлана Василівна, пенсіонер: Я думаю, що менше. Я не фахівець, але ж видно, що пропускна можливість обмежена. Машин більше, ніж доріг. Тому з цим треба щось робити.
Іван Ярославович, інженер: Не менше! Неправильні такі заходи! Адже вантажі треба доставляти вчасно.
Ірина, акушер: Звичайно, пробок менше стало. Я живу на Троєщині, зараз легше на роботу добиратися стало.
Сергій Миколаєвич, пенсіонер: Менше. Правильно, що обмежили рух вантажівок. Так роблять у багатьох країнах.
  • Зображення 16x9

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG