Перевізники скаржаться, що через цю заборону їм постійно доводиться простоювати багато часу на в’їзді до Києва, а жодних умов для відпочинку не створено. Існує в міжнародних перевізників проблема і з митницею, розповідає один із водіїв. «Ціна на пальне, заїзди в Київ не влаштовують, об’їзних доріг нема. Митниці, термінали мають бути за межами міста».
З усіх цих вимог поки що виконано лише одну – про перенесення державного митного контролю з приватного терміналу «Ягодин».
Чи стане ця акція протесту міжнародних перевізників безстроковою, залежить від сьогоднішніх кроків Кабміну, який першочергово має розглянути ці вимоги. Якщо ж очікування не виправдаються, то далекобійники погрожують взагалі не заїжджати до Києва, а акцію протесту поширити по всіх регіонах країни.
Натомість столична влада наполягає на правильності своїх дій стосовно вантажівок. Обмеження на в’їзд великого транспорту діє від початку літа. Фурам можна перетинати Київ лише з 20-ої вечора до 7-ої ранку. Саме завдячуючи такому рішенню затори у місті суттєво зменшилися, констатує міська влада. Адже щодня через мегаполіс їде понад мільйон машин. І чверть із них - транзитний транспорт. Тому й запровадили ці обмеження, які вже дали результат, переконують у Київській міськадміністрації. Начальник Головного управління транспорту Іван Шпильовий говорить, що час, за який вранці можна добратися на роботу в години пік зменшився в середньому на 20 хвилин, покращилася ситуація з безпекою і кількість ДТП за місяць зменшилася на 15%. «До того ж на сьогоднішній день на території Київської області є 436 майданчиків, де можна зупинити більше 2000 вантажних автомобілів».
Асоціація міжнародних автоперевізників вирішила не проводити з мером Києва ніяких консультацій, оскільки це, на її думку, марно.
Вони звернулися до Генпрокуратури. Хоч у Київській адміністрації наголошують, що запроваджуючи обмеження на в’їзд великого транспорту, в українській столиці скористалися досвідом багатьох європейських міст, в Асоціації міжнародних перевізників не погоджуються з аргументами столичного керівництва . Володимир Бідах, голова страйкового комітету Асоціації, запевняє, що, наприклад, Париж готувався до таких транспортних змін 11 років, спочатку були побудовані об’їзні дороги, винесені всі логістичні центри та митні склади за місто. І лише потім ввели такі обмеження.
Зі свого боку Юлія Тимошенко визнала, що автоперевізники змушені стикатися з багатьма проблемами - неправильне оподаткування, взаємодія з ДАІ, процедури на кордоні. За її словами, Кабінет міністрів розглянув усі зміни та доповнення до чинних законів, які стосуються системи оподаткування, митні процедури зробили такими, щоб вантажівки не простоювали днями й тижнями на митницях. «Уряд зміг задовольнити практично всі вимоги автоперевізників, тепер питання залишилося за Верховною Радою», - заявила Прем’єр.
А у Львові вже 2 місяці вантажівкам не можна в’їжджати до центру міста. Мерія заборонила фурам перетинати центральну частину ще на початку 90-х, проте цю заборону перевізники нерідко порушували. Але тепер вантажівок тут не зустрінеш.
Цього року почали чергувати патрульні служби ДАІ на усіх в’їздах у Львів.
Ніяких протестів перевізники не влаштовували. Міський голова Львова Андрій Садовий з цього приводу зауважив, що «робота показує свій позитив. Конфлікти у нашій країні можна зробити будь з чого. Треба ситуацію прогнозувати, допоки не виник конфлікт».
Взагалі до листопада, у зв’язку з ремонтними роботами, мерія обмежила рух транспорту в центральну частину міста. Маршрутні таксі зможуть проїжджати через центр Львова лише у неділю. Взагалі мерія планує поступово обмежити рух маршруток у центральній частині міста.
Тим часом в Асоціації міжнародних перевізників попереджають: якщо їхні вимоги не задовольнять, акція протесту перекинеться з Києва до інших регіонів України. І у такому разі не уникнути затримок із постачанням вантажів та псування товарів.
Чи менше стало заторів на дорогах після заборони в’їзду вантажівок? | |
Олександр, офіціант: Менше стало і машин, і заторів! | |
Світлана Василівна, пенсіонер: Я думаю, що менше. Я не фахівець, але ж видно, що пропускна можливість обмежена. Машин більше, ніж доріг. Тому з цим треба щось робити. | |
Іван Ярославович, інженер: Не менше! Неправильні такі заходи! Адже вантажі треба доставляти вчасно. | |
Ірина, акушер: Звичайно, пробок менше стало. Я живу на Троєщині, зараз легше на роботу добиратися стало. | |
Сергій Миколаєвич, пенсіонер: Менше. Правильно, що обмежили рух вантажівок. Так роблять у багатьох країнах. |