Доступність посилання

ТОП новини

У Закарпатті вперше в Україні може відбутися процедура відкликання депутатів сільради


Жителі закарпатського села Баранинці Ужгородського району ініціюють відкликання п’яти депутатів сільської ради.

За словами голови Баранинської сільради Павла Чучки, вдатися до такого безпрецедентного кроку людей змусила бездіяльність сільської ради.

Більше ніж 2 роки орган місцевого управління не працює через протистояння двох депутатських груп.

Через те, що рада і виконком не працюють, не розглядаються жодні майнові, земельні, фінансові та інші питання, розпочалося масове самовільне захоплення землі, зростають стихійні сміттєзвалища.

Як повідомив голова села, процедура відкликання депутатів відбудеться шляхом збору підписів серед громади села у неділю 13 липня. А попередній збір підписів, проведений ініціативними групами, показав, що «за» відкликання кожного з депутатів підписалися майже вдвічі більше громадян, ніж проголосували за цих же депутатів на виборах.

Після завершення процедури відкликання виборча комісія призначить проміжні вибори.

Відкликання депутатів місцевих рад регулюється ст. 37 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Підставами для відкликання виборцями своїх обранців можуть бути порушення депутатом місцевої ради положень Конституції і законів України, що встановлені судом; пропуск депутатом місцевої ради протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради та її органів; невідповідність практичної діяльності депутата місцевої ради основним принципам і положеннями його передвиборної програми.
XS
SM
MD
LG