Доступність посилання

ТОП новини

Саркозі вірить в історичну угоду України з ЄС, хоча там багато євроскептиків


На початку наступного року може народитися нова угода між Європейським Союзом і Україною. У цьому переконаний президент Франції Ніколя Саркозі, який нині головує в ЄС.

Ніколя Саркозі прислав привітання учасникам щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES), міжнародної громадської організації, що займається просуванням європейських прагнень України.

Про принципи нового партнерства будуть говорити на саміті у французькому місті Евіан у вересні. Саркозі очікує, що Україна і ЄС, зрештою, схвалять, як він висловився, історичні домовленості. Але суть цих документів сторони далі узгоджують, і вони достеменно не відомі.

Чимало учасників ялтинського саміту наголошували, що тінь на перспективи співпраці між Україною та ЄС кидає політична нестабільність на берегах Дніпра, яка вже стає традиційною. Ще одна, не менш суттєва проблема, – це перепони з ратифікацією Лісабонської угоди. Цю угоду, яка мала визначити нові принципи діяльності ЄС, нещодавно відкинули ірландські виборці. Як наголосив віце-голова Європейського парламенту, один з членів правління YES Марек Сівєц, ця подія дала змогу згуртуватися всім євроскептикам. Незрозуміло, куди рухається об’єднана Європа та й чи спроможна до нового розширення.
Ні поляків тоді, ні українців сьогодні не варто лякати європейськими проблемами


Кваснєвський пригадав анекдот про чукчу

Емоційно на подібні виступи відреагував колишній президент Польщі, також один із лідерів YES, Александр Кваснєвський. Він згадав, як перед вступом Польщі до ЄС тодішній президент Франції Жак Ширак також казав йому про чвари в європейському домі. А Кваснєвський у відповідь розповів анекдот про чукчу, який приходить у магазин і губить там дружину. Чукча почав описувати міліціонеру свою жінку, а коли усвідомив, що вона товста і беззуба, то вирішив, що й шукати її не варто. Ні поляків тоді, ні українців сьогодні не варто лякати європейськими проблемами, переконаний Кваснєвський.

Терни на шляху нової моделі ЄС Україну тривожать, але не зупиняють. Наступного тижня при уряді мають створити Бюро з координації європейської інтеграції України. Про це повідомив у Ялті віце-прем’єр Григорій Немиря, який нині відповідає за євроінтеграційні проекти. Описуючи вагу нової структури, Немиря повідомив, що там у штаті буде 50 осіб, втричі більше, ніж у нього зараз.

(Ялта-Прага)
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG