Доступність посилання

ТОП новини

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун прибув до Берліна


Канцлер німеччини Анґела Меркель та Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун, Берлін, 15 липня 2008 р.

Берлін – Пан Ґі Мун уперше відвідує Німеччину на посаді Генерального секретаря ООН. Порядок денний його поїздки до Берліна та Бонна передбачає зустрічі з німецьким канцлером Анґелою Меркель. Крім того, Пан Ґі Мун візьме участь у роботі дводенної міжнародної конференції, яка у вівторок увечері відкривається в німецькій столиці.

У Берліні Генерального секретаря ООН зустріли, як і належить, із військовими почестями. Це перший візит Пан Ґі Муна до Німеччини. Головні теми його переговорів з німецьким канцлером Анґелою Меркель – ситуація в світі й реформування Організації Об’єднаних Націй, захист клімату й продовольча криза. Окрім пані Меркель Генсек ООН зустрінеться також із керівником зовнішньополітичного відомства Франком Вальтером Штайнмаєром, міністром оборони Францем Йозефом Юнґом.

Під час бесід із Пан Ґі Муном йтиметься й про бажання Німеччини стати постійним членом Ради безпеки ООН. Німецькі політики сумніваються, що таке прагнення стане реальністю вже найближчим часом. Як наголосив експерт із зовнішньополітичних питань фракції Християнсько-демократичного й Християнсько-соціального союзу в Бундестазі Екарт фон Кледен, для цього потрібно реформувати ООН, але перетворення в цій організації просуваються вкрай повільно. Водночас міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив в інтерв‘ю газеті Mitteldeutsche Zeitung, що Німеччина не відмовилася від такої мети.

Сила в стриманості

З нагоди візиту Пан Ґі Муна німецькі коментатори вирішили підбити підсумки дворічної діяльності генерального секретаря. Вплив ООН залежить від того, наскільки потужною дозволяють їй бути країни-члени, написала цими днями газета Tageszeitung. Але, на думку видання, частіше за все ООН тримають на короткому поводку. За таких умов, на переконання коментатора, потрібен генеральний секретар, який би надав організації обличчя. «Але цього бракує», – зауважує видання. Газета Süddeutsche Zeitung вважає, що ще зарано критикувати Пан Ґі Муна через його стриманість. За неяскравими виступами ховається наполеглива тактика, яка допомагає досягти порозуміння, зауважує Süddeutsche Zeitung.

У Берліні Пан Ґі Мун відкриє форум «Міжнародна співпраця в глобалізованому світі». Конференцію організував Фонд Бертельсманна. Серед її учасників уповноважений ЄС з питань зовнішньої політики Хав‘єр Солана, керівник Міжнародного агентства з атомної енергії Мохамед ель Барадей, низка інших відомих політиків і експертів. Пан Ґі Мун відвідає також Бонн, де розташовані 17 різних структур ООН. Вони займаються переважно захистом клімату й економічною співпрацею з країнами, що розвиваються.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG