Доступність посилання

ТОП новини

Президент Білорусі здійснив кадрові зміни у вищому керівництві країни


Згідно з указом Олександра Лукашенка, Раду Безпеки Білорусі очолив Юрій Жадобін, який керував Комітетом державної безпеки, а до цього – службою охорони президента. Новим главою президентської адміністрації став колишній помічник президента Володимир Макей, який багато років відпрацював в апараті міністерства закордонних справ.

Аналітики кажуть, що Лукашенко робить ставку на «перевірених людей», які зробили кар’єру завдяки йому.

Як вважає політолог Валерій Карбалевич, якщо людям зі старої команди Лукашенко до певної міри залишається зобов’язаним, то нова команда займає посади з його подачі, а тому їхня відданість буде значно більшою.

50-річного нового керівника президентської адміністрації Володимира Макея експерти називають одним із лідерів групи наближених до президента молодих політиків. До їхнього числа належить і помічник президента з національної безпеки Віктор Лукашенко – старший брат білоруського лідера.

Вакантне місце керівника КДБ посів генерал-майор Вадим Зайцев, який до цього обіймав посаду першого заступника голови Державного прикордонного комітету.

За чотири роки керівників КДБ Лукашенко змінював чотири рази.

Після вибуху, внаслідок якого в Мінську на концерті з нагоди Дня Незалежності були поранені 54 особи, президент Лукашенко звинуватив у бездіяльності і звільнив держсекретаря Ради Безпеки Віктора Шеймана і керівника президентської адміністрації Генадія Невигласа.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG