Доступність посилання

ТОП новини

До Болгарії Євросоюз може вжити додаткових штрафних санкцій


Керівники інституцій Європейського Союзу погрожують покарати Болгарію через відсутність результатів у сфері викорінення корупції та боротьби з організованою злочинністю.

Якщо ситуація не покращиться, вже найближчим часом буде заблоковано 600 мільйонів євро, що мали б надійти до цієї нової країни-члена ЄС як європейська субвенція для розвитку.

Програми фінансування розвитку болгарської дорожньо-транспортної галузі та регіональної інфраструктури нещодавно вже були призупинені Європейською Комісією.

В самій Болгарії опозиційні політичні сили скористалися ситуацією для вимог імпічменту нинішнього президента Георгія Пирванова. Згідно інформації, що потрапила до преси з конфіденційного листування між Європейською агенцію у боротьбі з шахрайством (ОЛАФ) та болгарським урядом, під час президентських виборів були допущені істотні порушення. Йдеться про фінансування кампанії Георгія Пирванова одним із болгарських олігархів.

Тим часом Прем’єр-міністр Болгарії Сергій Станишев заявив, що не допустить атак проти чинного президента.

На думку аналітиків, Єврокомісія більше не довіряє болгарським механізмам управління європейськими фондами. Це може спричинити до накладення на неї штрафних санкцій, поміж якими скорочення фінансування і, навіть, позбавлення Болгарії права голосу в європейській спільноті.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG