Доступність посилання

ТОП новини

Польща і Європа прощаються з Броніславом Ґеремеком


Колишнього міністра закордонних справ Польщі, колишнього лідера громадського руху «Солідарність», депутата Європейського Парламенту професора Броніслава Ґеремека, загиблого у дорожній катастрофі, ховають сьогодні в Польщі на державному рівні.

За участю почесної варти Польського війська, лідерів Польщі, представників Європарламенту, членів руху «Солідарність», дипломатичного корпусу, представників світу науки та мистецтва у варшавському архикатедральному соборі відбулася врочиста панахида в пам’ять Броніслава Ґеремека.

У траурному Богослуженні взяли участь президент Лех Качинський, спікери обох палат парламенту, прем’єр Дональд Туск, представники уряду. До Варшави прибув також представник уряду США, колишній посол у Польщі Данієл Фрід.

Колишній президент, лідер профспілки «Солідарність» Лех Валенса у своєму прощальному слові сказав, що без Броніслава Ґеремека не було б теперішньої Польщі, яка зараз є членом Євросоюзу та НАТО.

Голова Європарламенту Ганс-Ґерт Петтерінґ сказав, що професорові віддають честь усі європейці. «Броніслав Ґеремек був не лише великим патріотом своєї батьківщини, але також великим європейцем», – сказав голова Європарламенту.

Учасниками Богослуження у варшавському архикатедральному соборі було близько тисячі людей.

Домовина з тлінними останками Броніслава Ґеремека спочине на Алеї заслужених варшавського військового цвинтаря Повонзкі, неподалік могили його друга Яцека Куроня.
XS
SM
MD
LG