«Невибагливий», залишений від радянської влади туристичний сервіс – гальмо для розвитку внутрішнього туризму, каже директор тернопільської турфірми «Оксамит» Лідія Королюк.
«У Тернополі є пара готелів, по трасах це готелі маломісні, на 10–12–15 туристів. А таких, щоб групу в 30–40 осіб прийняти, практично дуже мало. Турист не тільки хоче екскурсій, він хоче якихось розваг увечері. Він уже трошки поїздив світом, він бачить, як це робиться у світі», – каже керівник турфірми.
Іще одна проблема – це відсутність реклами туристичних місць України. Власниця туристичного центру у Кам’янці-Подільському Світлана Фуркало скаржиться: «Невже не можна рекламувати, щоб їхали у Карпати, у Хмельницьку область? Заїхати у таке прекрасне місто, як Кам’янець-Подільський, чи в Хотинську фортецю?»
А речник Національної туристичної організації Володимир Царук згадує й про інші проблеми внутрішнього туризму. «Проблемою залишається транспорт, нестача квитків на потяги, щоб люди могли доїхати. Подорож автомобілем не завжди є прийнятною, тому що дороги, на жаль, такі, що не завжди можна скористатись автобусом або власним авто», – каже він.
Але, як вважає представник Національної туристичної організації, раніше чи пізніше туристична інфраструктура України розвиватиметься належним чином. Адже пізнання власної землі – одна зі складових національної ідеї, без якої не здатна вижити жодна держава.
(Київ – Прага)