Доступність посилання

ТОП новини

Відмова Жванії давати свідчення – «зухвалий демарш», вважають у Секретаріаті Президента


Заступник глави Секретаріату Президента України Ігор Пукшин розцінює відмову народного депутата Давида Жванії давати свідчення у Генеральній прокуратурі у справі отруєння Віктора Ющенка як зухвалий демарш, який порушує кримінально-процесуальне законодавство.

Як повідомили у прес-службі Президента, Ігор Пукшин назвав неповажними і тому неприйнятними причини, з яких допитуваний відмовився відповідати на запитання слідчого. Тільки слідчий як процесуально самостійна особа може визначати, які запитання ставити на допиті свідка у кримінальній справі, заявив він.

«Давид Жванія влаштував у стінах Генпрокуратури виставу одного актора, замість того, щоб довести своє бажання допомогти слідству у встановленні істини в найбільш резонансній справі. Він скористався статусом народного депутата як ліцензією на нехтування законом, хоча рік тому на кожному кроці галасував, що закон – один для всіх», – сказав Ігор Пукшин.

За його словами, така поведінка одного з фігурантів справи про отруєння кандидата на пост Президента свідчить про його побоювання розкриття нових фактів і обставин. Імовірно, припустив Ігор Пукшин, Давид Жванія навмисно уникає незручних для себе запитань, які зруйнують його останні скандальні заяви.

Пукшин наголосив, що зрив допиту Давида Жванії зовсім не означає, що він перестав бути цікавий слідству і викликів у Генпрокуратуру більше не буде.

Заступник глави Секретаріату Президента висловив переконання, що слідча група у справі отруєння Віктора Ющенка знайде адекватні, законні способи допитати ключового свідка.

У Генпрокуратурі повідомили, що Давид Жванія прибув до Головного слідчого управління Генеральної прокуратури о 10:15 і відразу ж на початку слідчої дії, коли йому було поставлено запитання про анкетні дані, відповідно до вимог ч. 1 ст. 85 та ч. 4 ст. 167 КПК України, він безпричинно, бажаючи використати будь-який штучний привід для уникнення допиту, зловживаючи статусом народного депутата України, самовільно залишив приміщення кабінету слідчого.

На неодноразові зауваження слідчого про незаконність та неприпустимість таких дій Давид Жванія не відреагував, і, нехтуючи вимогами Конституції, Кримінально-процесуального кодексу та Закону України «Про статус народного депутата України», від подальшої участі у слідчій дії ухилився.

У Генпрокуратурі також зауважили, що Давид Жванія дозволяє собі численні, безпідставні заяви у засобах масової інформації про відсутність факту отруєння, однак систематично ухиляється від надання з цього приводу свідчень та аргументації своєї позиції при проведенні слідчих дій.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG